Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG zarobiło ponad 1,2 mld zł. "Pomimo łagodnej zimy"

0
Podziel się

Koncern gazowy opublikował raport finansowy po pierwszym kwartale 2015 roku.

Mariusz Zawisza, prezes PGNiG
Mariusz Zawisza, prezes PGNiG (PGNiG)
bEipJVSd

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odnotowało 1,243 miliarda zysku netto w pierwszym kwartale 2015 r. wobec 1,181 miliarda złotych zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

Jak podaje firma w komunikacie, w pierwszym kwartale 2015 roku grupa kapitałowa PGNiG osiągnęła 1,2 mld zł zysku netto, czyli o 5 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, głównie dzięki większej efektywności działania oraz ograniczeniu kosztów w tym kosztów zakupu gazu. - Tak dobre wyniki zostały osiągnięte pomimo drugiej pod rząd łagodnej zimy - czytamy w komunikacie.

Zysk operacyjny grupy wyniósł 1,662 miliarda złotych wobec 1,558 miliarda złotych rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 12,495 miliarda złotych w pierwszym kwartale wobec 9,535 miliarda złotych rok wcześniej.

bEipJVSf

Kurs akcji PGNiG w ostatnich trzech miesiącach

Z raportu wynika, że na poziomie działalności operacyjnej grupa odnotowała wzrost wyniku EBITDA o 7 procent do 2,3 miliarda złotych wobec 2,2 miliarda złotych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Największy, bo 38-procentowy udział w wyniku EBITDA grupy miał segment poszukiwania i wydobycie.

Udział segmentu obrót i magazynowanie wyniósł 27 procent, segmentu dystrybucja 22 procent, a segmentu wytwarzanie 13 procent. W ujęciu jednostkowym zysk netto w pierwszym kwartale wyniósł 773 miliony złotych wobec 744 milionów złotych rok wcześniej.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

bEipJVSl

Czytaj więcej w Money.pl

bEipJVSG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)