Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG złożyło ofertę na przepustowość Baltic Pipe o wartości ok. 8,1 mld zł

0
Podziel się:
PGNiG złożyło ofertę na przepustowość Baltic Pipe o wartości ok. 8,1 mld zł

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) złożyło wiążącą ofertę na rezerwację przepustowości w okresie od 1 października 2022 r. do 30 września 2037 r. w ramach II fazy procedury Open Season projektu Baltic Pipe, podała spółka. Zobowiązanie określono na kwotę o wartości szacunkowej 8,1 mld zł.

"Finalna alokacja przepustowości Open Season 2017 na rzecz PGNiG zostanie dokonana przez operatorów systemów przesyłowych Energinet i Gaz-System S.A. na podstawie ofert złożonych przez wszystkich uczestników Open Season 2017 w fazie 2" - czytamy w komunikacie.

Gaz-System podał dziś, że w II fazie procedury Open Season uczestnicy rynku potwierdzili wcześniejsze zainteresowanie zgłoszone w trakcie pierwszej fazy, poprzez przedłożenie wiążącej oferty zobowiązującej ich do zawarcia 15-letnich umów na przesył gazu z Morza Północnego, poprzez terytorium Danii, do Polski.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)