Notowania

górnictwo
02.02.2016 07:38

PGNiG złożyło pozew przeciw Gazpromowi w Trybunale Arbitrażowym w Sztokholmie

Podziel się
Dodaj komentarz

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) złożyło pozew przeciw OAO Gazprom i OOO Gazprom Export w postępowaniu przed Trybunałem Arbitrażowym z siedzibą w Sztokholmie, podała spółka.

"Złożenie pozwu stanowi element rozpoczętego 13 maja 2015 r. przez PGNiG postępowania arbitrażowego w sprawie zmiany warunków cenowych kontraktu długoterminowego na zakup gazu ziemnego z dnia 25 września 1996 r." - czytamy w komunikacie.

Działania prowadzone przez PGNiG mają na celu dostosowanie kontraktu długoterminowego z 1996 r. do sytuacji na europejskim rynku gazu ziemnego, podano również.

"Z uwagi na poufny charakter postępowania arbitrażowego, PGNiG nie udziela szczegółowych informacji na temat pozwu i roszczeń spółki" - zaznaczono w informacji.

"Postępowanie arbitrażowe nie wyklucza możliwości prowadzenia rozmów na poziomie handlowym pomiędzy stronami i osiągnięcia porozumienia" - podkreśliła też spółka.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz