Notowania

giełda
06.12.2018 17:48

Pharmena ma zgodę RN na emisję obligacji i/lub pożyczkę na łącznie do 12 mln zł

Zarząd Pharmeny podjął decyzję o zamiarze przeprowadzenia emisji obligacji i/lub zaciągnięcia pożyczki oraz otrzymał od rady nadzorczej upoważnienie do realizacji powyższych w kwocie łącznej nie większej niż 12 mln zł, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Celem ewentualnej emisji obligacji i/lub zaciągnięcia pożyczki jest finansowanie 'pomostowe' wprowadzenia do sprzedaży w Polsce i Europie suplementów diety Menavitin opartych na innowacyjnej cząsteczce 1-MNA do czasu pozyskania środków z emisji akcji serii E z zachowaniem przez dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru" - czytamy w komunikacie.

Pharmena przypomina, że jest pierwszą polską spółką, która przeprowadziła proces rejestracji innowacyjnej cząsteczki jako nowej żywności na terenie całej Unii Europejskiej. Grupa planuje budowę w Polsce silnej marki o nazwie MENAVITIN dla suplementów diety opartych na innowacyjnej cząsteczce 1-MNA.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na NewConnect od 2008 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz