Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pioneer uruchamiał pierwszy fundusz inwestycyjny. Teraz marka znika z rynku

Kończy się historia Pioneer'a, który ponad 25 lat temu zaoferował Polakom po raz pierwszy inwestowanie w funduszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PPIM / materiały prasowe)
Krzysztof Lewandowski - prezes Pioneer Pekao Investment Management.

Wkrótce z nazwy TFI Pioneer Pekao zniknie drugi człon. Symbolicznie kończy się więc historia Pioneer'a, który ponad 25 lat temu zaoferował Polakom po raz pierwszy inwestowanie w funduszu.

W grudniu 2017 roku Bank Pekao stał się jedynym właścicielem Pioneer Pekao Investment Management. Przejął udziały od grupy UniCredit za blisko 140 mln euro. Tym samym - pośrednio - wyłącznym właścicielem Pioneer Pekao Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

"Dzięki tej zmianie staliśmy się częścią największej grupy finansowej w Polsce, co daje nowe możliwości dalszego rozwoju i świadczenia usług na najwyższym poziomie" - komentuje prezes Krzysztof Lewandowski, cytowany w komunikacie.

Efektem zmian właścicielskich jest to, że Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Pioneer Pekao zmienia nazwę na Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Zmianie ulegają także nazwy funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Pekao TFI oraz nazwy wyspecjalizowanych programów inwestycyjnych, usług i systemów.

W warstwie wizualnej dotychczasowy motyw marynistyczny zostanie zastąpiony charakterystycznym żubrem Banku Pekao, który jest mocno zakorzeniony w świadomości klientów.

Polacy wracają do funduszy inwestycyjnych

Co te zmiany oznaczają dla klientów? Jak podkreśla Pekao, nie wpłynie to na dotychczasowe zasady uczestnictwa w funduszach i programach inwestycyjnych, a funduszami Pekao będzie zarządzał wciąż ten sam zespół zarządzających.

To tylko zmiana nazwy, ale jednak bardzo symboliczna. Historia polskiego rynku funduszy inwestycyjnych to od początku historia współpracy Pioneera z Bankiem Pekao, sięgająca lat 90-tych XX wieku - podkreśla Krzysztof Lewandowski.

W lipcu 1992 roku Pioneer Pierwsze Polskie Towarzystwo Funduszy Powierniczych, przy bliskiej współpracy z Bankiem Pekao uruchomiło pierwszy w kraju fundusz inwestycyjny (Pierwszy Polski Fundusz Powierniczy Pioneer). Współpraca pomiędzy oboma podmiotami w obszarze funduszy inwestycyjnych nabrała nowego charakteru w 2001 roku, kiedy obie instytucje wspólnie utworzyły spółkę Pioneer Pekao Investment Management, właściciela Pioneer Pekao TFI.

Ponad 25 lat współpracy Towarzystwa z Bankiem Pekao zaowocowało utworzeniem ponad 60 funduszy inwestycyjnych, którym w tym okresie powierzyło swoje oszczędności 1,5 mln klientów.

Wartość aktywów pod zarządzaniem wynosi obecnie 18,41 mld zł.

Bank Pekao działa od ponad 85 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie.

Tagi: tfi, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2018

HihihiW końcu złodziej też zbankrutował .

19-02-2018

MarcinNa pionierze straciłem 13 tysięcy i do dziś nie mogę odzyskać

19-02-2018

POW koncu. Namowili mnie i wtopilem. Ciesze sie ogromnie z waszego upadku. Amen

Rozwiń komentarze (15)