Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Eurocash rozwija Piwne Terytoria. Do końca roku obejmą 700 sklepów w całej Polsce

5
Podziel się:

Polacy poszukując nowych smaków coraz częściej zamiast popularnych piw zagranicznych koncernów wybierają te z małych lokalnych browarów.

Do piw rzemiślniczych zalicza się m.in. Artezan.
Do piw rzemiślniczych zalicza się m.in. Artezan. (money.pl)

To do nich skierowane są Piwne Terytoria, czyli specjalne punkty w sklepach należących do grupy Eurocash. Do końca tego roku sieć ma się powiększyć o 200 nowych lokalizacji.

Piwne Terytoria to rozwijany przez grupę Eurocash projekt sprzedaży piw rzemieślniczych w niezależnych sklepach spożywczych. Obecnie obejmuje 500 punktów w całej Polsce, a do końca roku ma przybyć kolejnych 200 placówek.

Koncept zakłada tzw. "sklep w sklepie". To oznacza, że w placówkach grupy Eurocash, do których należą m. in.: ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Groszek czy Inmedio, powstanie osobne stoisko dedykowane właśnie piwom rzemieślniczym.

- Z końcem czerwca zakończyliśmy testy projektu, które objęły obszar województwa mazowieckiego. Od lipca koncept ten oferujemy klientom z całej Polski. Dziś Piwne Terytoria można znaleźć już w każdym województwie, zarówno w sieciach franczyzowych i partnerskich grupy Eurocash, jak i w sklepach niezrzeszonych. Szacujemy, że 2017 rok zamkniemy z około 700 lokalizacjami - wskazuje kierownik projektu Magdalena Chwieduk.

Piwa rzemieślnicze to najszybciej rosnący segment rynku piw w Polsce. Ich sprzedaż w sklepach spożywczych napotykała jednak na trudności wynikające m.in. z dużej liczby niewielkich dostawców oraz mnogości piwnych stylów, dlatego też piwa rzemieślnicze oferowane były głównie w sklepach specjalistycznych lub wielkopowierzchniowych.

Zobacz także: Pomysł na biznes: Browar rzemieślniczy

- Na stałe współpracujemy z 11 polskimi browarami rzemieślniczymi. Wierzymy w długofalową współpracę i wspólny rozwój kategorii piw rzemieślniczych. Dzięki Piwnym Terytoriom niektóre browary po raz pierwszy zyskały możliwość zaprezentowania swoich piw konsumentom w skali całego kraju - podkreśla Chwieduk.

- Są miasta, w których piwa rzemieślnicze są bardzo łatwo dostępne. To głownie duże miasta. Cały czas jednak część Polski jest odcięta od piwa rzemieślniczego - mówił dla money.pl Ziemowit Fałat, jeden z założycieli browaru rzemieślniczego PINTA.

Kraftowe piwa stały się popularne również w Europie. Na tyle, że amerykański browar Stone Brewing zdecydował się na otworzenie placówki z Berlinie. Zdaniem Grega Kocha, jego współzałożyciela, w Polsce popularność takiego piwa będzie rosła.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Zibi
6 lat temu
Mo j kol3ga pracuje w hucie szkła i mi opowiedział co daje goryczkę w piwie .. chmiel ? ...nie....gpryczke daje żółć bydleca. Chmiel to tylko opowiadanie bajek.wiec ja piwa z dużych browarow nigdy nie pije
koneser13
6 lat temu
tańsze piwo wiec będzie więcej chętnych na piwo z małego browaru
Atena
6 lat temu
Byłm na targach piwa organizowanych w dużym mieście. Byłam tam przypadkowo, ponieważ w tym samym dniu byłam na innych targach. Kupiłam kilka butelek dla męża, z różnych browarów. Mój mąż stwierdził, że tego nie da się pić. Nie mam swojego zdania, ponieważ piwa nie lubię, więc go nie piję. Ale mój mąż wie co mówi.
Gucio
6 lat temu
e... w małych miejscowościach to powinny być przede wszystkim dostępne piwa lokalne (w miarę lokalne). Często ich nie ma. Piwa rzemieślnicze są bardzo drogie, więc raczej nie liczyłbym na duży popyt ze strony mieszkańców małych miejscowości gdzie liczy się raczej praktyczne użycie piwa np. do grilla niż bawienie się w konesera.
yes or no ?
6 lat temu
Dla płci kobiecych piwo bez estrogenów bo walą z kopa od nadmiaru damskiej adrenaliny. :)))