Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejka na Kasprowy Wierch na giełdzie. Polskie Koleje Linowe planują debiut na GPW

3
Podziel się:

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Polskich Kolei Linowych (PKL) podjęło uchwałę w sprawie dematerializacji akcji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, podała spółka.

Polskie Koleje Linowe przygotowują się do wejścia na GPW.
Polskie Koleje Linowe przygotowują się do wejścia na GPW. (EMeczKa/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bEJEiXAR

Podczas oferty publicznej PKL każdy dorosły Polak będzie miał okazję nabyć akcje spółki, stać się jej akcjonariuszem i współdecydować o jej przyszłości - zaznacza Zbigniew Rekusz, partner w Mid Europa Partners, funduszu inwestycyjnym, który poprzez spółkę zależną Altura jest większościowym akcjonariuszem Polskich Kolei Linowych.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Polskich Kolei Linowych (PKL) podjęło uchwałę w sprawie dematerializacji akcji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, podała spółka.

Podjęcie uchwały dematerializacyjnej jest kolejnym krokiem na drodze do oferty publicznej akcji PKL, która to możliwość została przewidziana w statucie.

bEJEiXAT

Ponadto, akcjonariusze PKL podjęli decyzję o przeznaczeniu dla pracowników Grupy PKL pakietu akcji pracowniczych, których liczba będzie zależała od stażu pracy w Grupie PKL.

Zobacz także: Kolejka na Kasprowy Wierch pod młotek

"Zgodnie z postanowieniami statutu, także gminy tatrzańskie - Zakopane, Poronin, Bukowina Tatrzańska i Kościelisko, będące akcjonariuszami mniejszościowymi PKL - lub podmiot przez nie wskazany, będą miały prawo do objęcia gwarantowanej dla nich puli akcji. Możliwość zakupu akcji przez Polaków oraz samorządy lokalne w ramach oferty publicznej wpisuje się więc w trend wzmacniania polskiego akcjonariatu w różnych sektorach gospodarki" - czytamy w komunikacie spółki.

bEJEiXAZ

Szczegółowe informacje dotyczące oferty publicznej akcji PKL zostaną przedstawione dopiero w prospekcie emisyjnym.

Polskie Koleje Linowe to spółka działająca w branży turystycznej, operator kolei linowych w miejscowościach w polskich górach. Obecnie PKL działają w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar.

bEJEiXBu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
nie ma to i t...
4 lata temu
"2013 – sprzedaż Polskich Kolei Linowych S.A. spółce Polskie Koleje Górskie S.A. (99,77% udziałów spółka Altura założona przez fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, 0,23% udziałów cztery gminy z terenu powiatu tatrzańskiego – Gmina Miasto Zakopane, Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Kościelisko i Gmina Poronin" Zagraniczna firma ma 99,77% , 4 polskie gminy mają 0,23%. Brawo my.
m-53
4 lata temu
Ciekawe za ile kupili a za ile sprzedadzą?
................
4 lata temu
I w połowie drogi każą ci dopłacić bo giełda zareagowała a jak nie to na dół.............
bEJEiXBv