Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejka na Kasprowy Wierch na giełdzie. Polskie Koleje Linowe planują debiut na GPW

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Polskich Kolei Linowych (PKL) podjęło uchwałę w sprawie dematerializacji akcji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EMeczKa/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
Polskie Koleje Linowe przygotowują się do wejścia na GPW.

Podczas oferty publicznej PKL każdy dorosły Polak będzie miał okazję nabyć akcje spółki, stać się jej akcjonariuszem i współdecydować o jej przyszłości - zaznacza Zbigniew Rekusz, partner w Mid Europa Partners, funduszu inwestycyjnym, który poprzez spółkę zależną Altura jest większościowym akcjonariuszem Polskich Kolei Linowych.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Polskich Kolei Linowych (PKL) podjęło uchwałę w sprawie dematerializacji akcji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, podała spółka.

Podjęcie uchwały dematerializacyjnej jest kolejnym krokiem na drodze do oferty publicznej akcji PKL, która to możliwość została przewidziana w statucie.

Ponadto, akcjonariusze PKL podjęli decyzję o przeznaczeniu dla pracowników Grupy PKL pakietu akcji pracowniczych, których liczba będzie zależała od stażu pracy w Grupie PKL.

Kolejka na Kasprowy Wierch pod młotek

"Zgodnie z postanowieniami statutu, także gminy tatrzańskie - Zakopane, Poronin, Bukowina Tatrzańska i Kościelisko, będące akcjonariuszami mniejszościowymi PKL - lub podmiot przez nie wskazany, będą miały prawo do objęcia gwarantowanej dla nich puli akcji. Możliwość zakupu akcji przez Polaków oraz samorządy lokalne w ramach oferty publicznej wpisuje się więc w trend wzmacniania polskiego akcjonariatu w różnych sektorach gospodarki" - czytamy w komunikacie spółki.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty publicznej akcji PKL zostaną przedstawione dopiero w prospekcie emisyjnym.

Polskie Koleje Linowe to spółka działająca w branży turystycznej, operator kolei linowych w miejscowościach w polskich górach. Obecnie PKL działają w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar.

Tagi: transport, pkl, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-12-2017

nie ma to i tamto"2013 – sprzedaż Polskich Kolei Linowych S.A. spółce Polskie Koleje Górskie S.A. (99,77% udziałów spółka Altura założona przez fundusz … Czytaj całość

14-12-2017

m-53Ciekawe za ile kupili a za ile sprzedadzą?

14-12-2017

.................I w połowie drogi każą ci dopłacić bo giełda zareagowała a jak nie to na dół.............

Rozwiń komentarze (3)