Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkm duda
10.10.2016 15:37

Wielki koncern mięsny zmienia nazwę. To efekt przejęcia

Cedrob jest większościowym akcjonariuszem w PKM Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKM Duda)

Polski Koncern Mięsny Duda zmienia nazwę. Sąd zdecydował właśnie o tym, że spółka nazywa się teraz Gobarto.

PKM Duda poinformował właśnie, że zgodnie z decyzją sądu spółka zmienia nazwę na Gobarto.

"Zmiana nazwy na Gobarto S.A. to jedna z ważniejszych poprawek wprowadzonych do statutu spółki, którego nowy tekst przyjęli akcjonariusze podczas walnego zgromadzenia w dniu 22 czerwca 2016 r. Zmiany w statucie dostosowują ten dokument do standardów panujących na rynku kapitałowym. Upraszczają sposób zarządzania spółką i tym samym przypisują zdefiniowane kompetencje Zarządowi i Radzie Nadzorczej" - podała spółka w informacji przekazanej do mediów.

- Nowa marka nie jest zmianą czysto kosmetyczną. Wyraża dążenie do zacieśnienia współpracy strategicznej z Cedrob S.A. i zbudowania w świadomości odbiorców pozytywnych skojarzeń z jakością i wiarygodnością - mówi Dariusz Formela, prezes Gobarto, cytowany w komunikacie.

Spółka Cedrob jest obecnie głównym akcjonariuszem w Gobarto. Jej udział w akcjonariacie wynosi 66 proc. Do połączenia doszło w ubiegłym roku w wyniku wezwania na akcje PKM Duda.

Cedrob jest krajowym liderem w produkcji mięsnej i przetworów drobiowych. Posiada także m. in. fermy reprodukcyjne, wylęgarnie piskląt, wytwórnie pasz, ubojnie drobiu oraz sieć sklepów firmowych.

Polski Koncern Mięsny Duda to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy około 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec.

Tagi: pkm duda, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2016

AndrzejTo TEN Du*a???

10-10-2016

kasiaNie ma GORSZEJ WEDLINY OD DUDY!!!

10-10-2016

jazzWcale się nie dziwię, Polacy zaczynają źle kojarzyć nazwisko Duda...

Rozwiń komentarze (12)