Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKM Duda zapowiada duże przejęcie

0
Podziel się:

- Dzięki przejęciu Agro Provimi zwiększymy potencjał produkcyjny o ok. 30 tys. sztuk żywca wieprzowego, czyli ok. 20 proc. w stosunku do obecnych możliwości.

Dariusz Formela, prezes PKM Duda
Dariusz Formela, prezes PKM Duda (PKM Duda)
bECcHnYl

Grupa PKM Duda, największy w Polsce gracz z branży mięsnej, przejmuje od Cargill Poland firmę Agro Provimi - spółkę wyspecjalizowaną w hodowli trzody chlewnej i bydła mięsnego oraz uprawie zbóż. Za 100 proc. udziałów zapłaciła 28,1 mln zł, poinformował prezes PKM Duda Dariusz Formela.

- Nasza strategia opiera się na dwóch silnych nogach: rozwoju segmentu produkcyjnego i dystrybucyjnego. Stawiamy zarówno na rozwój organiczny, jak też w drodze fuzji i przejęć. Ogłoszona w czwartek transakcja to inwestycja w rozwój naszych mocy produkcyjnych i istotne wzmocnienie kluczowego segmentu działalności. Dzięki przejęciu Agro Provimi zwiększymy potencjał produkcyjny o ok. 30 tys. sztuk żywca wieprzowego, czyli ok. 20 proc. w stosunku do obecnych możliwości - powiedział Formela, cytowany w komunikacie.

Ogłoszona pod koniec lipca nowa strategia Grupy PKM Duda na lata 2015-2019 zakłada m.in. rozwój segmentu surowcowego i zwiększenie uboju we własnych zakładach produkcyjnych o 25 proc. Agro Provimi dysponuje blisko 2000 ha ziemi, z której 670 ha to jej własność, a 1330 ha ziemia wydzierżawiona.

bECcHnYn

"Po włączeniu spółki Agro Provimi do Grupy PKM Duda, łączny potencjał produkcyjny w zakresie hodowli trzody chlewnej będzie opierał się na blisko 9 tys. sztuk macior, dających roczną produkcję warchlaka na poziomie ponad 210 tys. sztuk. W efekcie liczba tuczników wyhodowanych we własnych fermach wzrośnie do 170 tys. sztuk. Dodatkową korzyścią z przejęcia jest również istotny wzrost zaplecza gruntów rolnych do poziomu ponad 4800 ha" - czytamy dalej w komunikacie.

Nowy segment hodowli

Wraz z zakupem Agro Provimi Grupa PKM Duda rozpocznie też działalność w nowym segmencie hodowli bydła mięsnego, w oparciu o wysokiej klasy stado liczące na chwilę obecną ponad 2 tys. sztuk.

"Transakcja przejęcia Agro Provimi została sfinansowana kredytem inwestycyjnym w wysokości 25,3 mln zł i środkami własnymi PKM Duda (2,8 mln zł)" - podsumowano w informacji.

bECcHnYt

Polski Koncern Mięsny Duda to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy około 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec.

Notowania akcji PKM Duda w tym roku

bECcHnYO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)