Notowania

energetyka
22.03.2018 11:00

PKN Orlen ogłosił przetarg na koncepcję morskich farm wiatr. o mocy do 1 200 MW

PKN Orlen ogłosił postępowanie przetargowe na zakup wstępnej koncepcji technicznej, która określi możliwości przygotowania i realizacji projektu budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku, podała spółka. W ramach posiadanej koncesji maksymalna moc farm to 1 200 MW.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koncepcja techniczna będzie obejmowała m.in. budowę infrastruktury technicznej, pomiarowo-badawczej i serwisowej związanej z etapem przygotowawczym, realizacyjnym i eksploatacyjnym, podano w komunikacie.

"Zainicjowanie projektu w zakresie farm wiatrowych jest zgodne zarówno z naszymi założeniami strategicznymi, jak też planami rozwoju polskiej gospodarki w kierunku rozwiązań niskoemisyjnych. Liczymy na duże zainteresowanie w ramach postępowania przetargowego ze strony rodzimych kontrahentów" - powiedział dyrektor wykonawczy PKN Orlen ds. energetyki Marcin Wasilewski, cytowany w komunikacie.

Po otrzymaniu ofert, przeprowadzeniu dialogu technicznego i wyborze oferenta, spółka podpisze umowę na opracowanie wstępnej koncepcji zespołu morskich farm wiatrowych.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: energetyka, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz