Notowania

energetyka
13.01.2016 10:29

PKN Orlen: Przeprowadzono pierwszą synchronizację bloku we Włocławku z siecią

Podziel się
Dodaj komentarz

PKN Orlen pomyślnie przeprowadził pierwszą synchronizację bloku gazowo-parowego we Włocławku z krajową siecią energetyczną, do której trafiły pierwsze dostawy prądu realizowane przez nową elektrociepłownię, podała spółka.

"Dzisiejsze testy stanowią jedną z ostatnich faz przygotowania do uruchomienia bloku PKN Orlen o mocy 463 MWe. Liczymy, że po przeprowadzeniu finalnej fazy, czyli kompletnych pomiarów parametrów gwarantowanych, odbiór inwestycji nastąpi w połowie roku" - powiedział członek zarządu ds. rozwoju i energetyki PKN Orlen Piotr Chełmiński, cytowany w komunikacie.

W kolejnych etapach rozruchu bloku, spółka skoncentruje się na przygotowaniu i przeprowadzeniu niezbędnych testów wynikających z Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej oraz pracach regulacyjnych i optymalizacyjnych.

PKN Orlen rozpoczął budowę bloku gazowo-parowego we Włocławku w kwietniu 2013 r. Wartość inwestycji wyniesie wraz z serwisem 1,4 mld zł. Elektrownię buduje konsorcjum General Electric i SNC-Lavalin Polska.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2014 roku 106,83 mld zł. Spółka notowana jest na rynku głównym GPW od 1999 r.

Tagi: energetyka, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz