Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen wydłużył termin postoju bloku CCGT we Włocławku do końca marca 2019 r.

0
Podziel się:

Warszawa, 20.09.2018 (ISBnews) - PKN Orlen wydłużył termin postoju bloku gazowo-parowego (CCGT) we Włocławku na wniosek wykonawcy - konsorcjum General Electric i SNC-Lavalini Polska do końca marca 2019 r., podała spółka. 

PKN Orlen wydłużył termin postoju bloku CCGT we Włocławku do końca marca 2019 r.

General Electric, będący członkiem konsorcjum wykonawczego poinformował, że na podstawie dotychczas przeprowadzonych przez wykonawcę inspekcji i biorąc pod uwagę szacowany zakres napraw, przewiduje się, że blok we Włocławku zostanie ponownie uruchomiony z końcem marca 2019 r., podano w komunikacie.

"Wykonawca i PKN Orlen powołały specjalne zespoły, które ściśle współpracują nad ustaleniem przyczyn nieplanowanego zatrzymania pracy bloku spowodowanego przez turbozespół i przygotowaniem harmonogramu prac zmierzających do przywrócenia pracy bloku" - czytamy w komunikacie.

Naprawa bloku CCGT we Włocławku odbędzie się w ramach zabezpieczonej kontraktem gwarancji. Oznacza to, że same prace naprawcze nie obciążą PKN Orlen, podano również.

8 września PKN Orlen awaryjnie wyłączył Elektrociepłownię Włocławek. Spółka szacowała wówczas, że przerwa w eksploatacji może potrwać do początku grudnia br.

Wczoraj dyrektor wykonawczy ds. energetyki Jarosław Dybowski poinformował, że PKN Orlen w tym tygodniu rozpocznie inspekcje wyłączonej awaryjnie Elektrociepłowni Włocławek. Wskazał, że dopiero wyniki tych prac pozwolą na podanie kolejnych informacji w tej sprawie.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,36 mld zł w 2017 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)