Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PKO BP: Spełniamy wymogi dot. wypłaty dywidend wyznaczone przez KNF

PKO BP: Spełniamy wymogi dot. wypłaty dywidend wyznaczone przez KNF

Warszawa, 14.03.2018 (ISBnews) - PKO Bank Polski spełnia wymogi dotyczące warunków wypłaty dywidendy, przedstawione w opublikowanej dziś rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podał bank.

"W związku z komunikatem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), opublikowanym w dniu 14.03.2018 r., w sprawie stanowiska KNF odnośnie do założeń polityki dywidendowej banków komercyjnych w perspektywie średnioterminowej, zarząd PKO Banku Polskiego S.A. informuje, iż bank podtrzymuje stanowisko dotyczące wypłaty dywidendy zawarte w sprawozdaniu zarządu z działalności grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego SA za 2017 rok opublikowanym 12 marca 2018 r." - czytamy w komunikacie.

"Bank informuje, że według danych na 31 grudnia 2017r. spełniał wszystkie kryteria (wynikające ze stanowiska KNF) umożliwiające wypłatę dywidendy do 75% zysku za 2017 r. Po uwzględnieniu korekt stopy dywidendy o Kryteria 1 i 2 (wynikające ze stanowiska KNF), według danych na 31 grudnia 2017 r. Bank spełnia wymogi do wypłaty dywidendy do 25% zysku netto za 2017 r." - czytamy dalej.

KNF przyjęła założenia odnośnie polityki dywidendowej banków komercyjnych w okresie średnioterminowym - rekomenduje, by banki spełniające jednocześnie przedstawione przez Komisję kryteria mogły wypłacić do 75% wypracowanego zysku za rok poprzedzający decyzję, a w przypadku banków spełniających wszystkie te kryteria z uwzględnieniem, w ramach kryteriów kapitałowych, wrażliwości banku na niekorzystny scenariusz makroekonomiczny - do 100% zysku.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 296,91 mld zł na koniec 2017 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

 

finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie