Notowania

Plast-Box podał wyniki. Spółka dobrze radzi sobie również na Ukrainie

Opakowania Plast-Boxu dostarczane są do zdecydowanej większości krajów europejskich, a eksport w pierwszym półroczu bieżącego roku odpowiadał za 58,1 proc. skonsolidowanych przychodów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Plast-Box/materiały prasowe)
Krzysztof Pióro, wiceprezes zarządu Plast-Box

Plast-Box w pierwszych 6 miesiącach roku zarobił 5,7 mln złotych. To aż o 62,2 procent więcej rok do roku. Producent opakowań z Słupska odnotował również 76,3 mln złotych przychodów, wobec 73,2 mln złotych rok wcześniej. Spółka dobrze sobie radziła również na rynku ukraińskim.

Po pierwszym półroczu 2016 roku korzystnie wypadają wyniki spółki Plast-Box Ukraina, która przyniosła blisko 103,7 mln ukraińskich hrywien (UAH) przychodów ze sprzedaży oraz 6,6 mln UAH zysku netto.

- Jesteśmy zadowoleni z naszej fabryki na Ukrainie. Zamierzamy z długoletnią perspektywą wykorzystywać ją dla dalszego rozwoju grupy Plast-Box. Oczekujemy systematycznego zwiększania wyników - stwierdza Krzysztof Pióro, wiceprezes zarządu.

"Opakowania Plast-Boxu dostarczane są do zdecydowanej większości krajów europejskich, a eksport w pierwszym półroczu bieżącego roku odpowiadał za 58,1 proc. skonsolidowanych przychodów. Grupa systematycznie zwiększa sprzedaż na rynki unijne: po 6 miesiącach tego roku sprzedaż do UE wzrosła o 9,7 procent do 28 mln zł. Plast-Box mocno buduje swoją pozycję w Europie Wschodniej, gdzie sprzedaż udało się poprawić aż o 22,8 proc. rok do roku, tj. do poziomu 15,8 mln zł" - podała spółka w komunikacie.

Grupa kapitałowa Plast-Box produkuje przede wszystkim zamykane wiadra plastikowe, sprzedawane do producentów sektora spożywczego, chemicznego i budowlanego. Poza tym w ofercie spółki znajdują się skrzynki dla branży spożywczej i produkty użytkowe, sprzedawane w sieciach handlowych.

Tagi: plast-box, plx, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz