Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Plast-Box zarabia na Ukrainie. Dobre półrocze spółki

0
Podziel się:

Plast-Box blisko czterokrotnie zwiększył zysk netto w pierwszym półroczu.

Krzysztof Pióro, prezes Plast-Box
Krzysztof Pióro, prezes Plast-Box (Plast-Box/materiały prasowe)
bEKdIJud

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, blisko czterokrotnie zwiększył zysk netto. W pierwszym półroczu zwiększyły się do 3,5 mln zł, z 0,8 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku.

- Plast-Box udowadnia, że mimo wysokich cen surowców i ryzyka wynikającego z uzyskiwania części przychodów z fabryki na Ukrainie, potrafi skutecznie prowadzić swój biznes, osiągając rok do roku znaczący wzrost zysku netto. Obca jest nam filozofia sprzedawania za wszelką cenę, nie walczymy o maksymalizację przychodów, jeśli miałyby z tego powodu spadać zyski. Produkujemy i sprzedajemy po to, aby uzyskiwać dobre marże i podnosić rentowność całej grupy kapitałowej. Jesteśmy spółką dywidendową, która poprawia wyniki i działa w skali całej Europy, na ogromnym, bardzo perspektywicznym rynku twardych opakowań z tworzyw sztucznych - powiedział Krzysztof Pióro, prezes zarządu Plast-Box SA.

W pierwszym półroczu Plast-Box osiągnął 73,2 mln skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wobec 74,4 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wartość EBITDA wypracowana po sześciu miesiącach wyniosła 11,2 mln zł. Spółka odnotowała w tym okresie marżę brutto na sprzedaży w wysokości 25,8 proc., i marżę EBITDA na poziomie 15,3 proc.

bEKdIJuf

Działania operacyjne i handlowe oraz stabilizacja kursu hrywny wobec euro pozytywnie przełożyły się na wyniki finansowe spółki zależnej Plast-Box Ukraina. Po pierwszym półroczu spółka ta osiągnęła 1,2 mln złotych zysku netto, wobec straty generowanej w roku ubiegłym. Jednocześnie wypracowała marżę EBITDA na poziomie 4,9 mln złotych, przy stopie EBITDA wynoszącej 27,5 proc.

Notowania tygodniowe akcji Plast-Box

Grupa Plast-Box systematycznie zwiększa eksport do krajów UE. Udział eksportu do UE w skonsolidowanych przychodach po sześciu miesiącach wyniósł 34,9 proc. W pierwszym półroczu br. grupa zwiększyła sprzedaż eksportową do krajów Unii Europejskiej o 19,2 proc., do 25,6 mln zł.

- Plast-Box sprawdza się w trudnych czasach, utrzymując pozycję lidera i zwiększając zyski - dodaje prezes Pióro.

bEKdIJuG
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)