Notowania

play
15.11.2017 13:20

Play nowym liderem rynku telefonii komórkowej. Właśnie wyprzedził Orange

Już prawie 15 mln aktywnych kart SIM w Polsce jest w sieci Play. Rywal ma ich o pół miliona mniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Play został nowym liderem rynku telefonii komórkowej w Polsce.

Już prawie 15 mln aktywnych kart SIM w Polsce jest w sieci Play. O blisko pół miliona mniej ma Orange, który przez lata był pod tym względem numerem jeden. To ważny moment w historii Play, który niemal dokładnie dekadę temu wchodził na nasz rynek.

Listopad to okres publikacji raportów finansowych największych firm. Wyniki za pierwszych dziewięć miesięcy tego roku podsumowali już m.in. główni gracze rynku telekomunikacyjnego w Polsce. We wtorek szczegółowo opisywaliśmy osiągnięcia Play, a wcześniej podsumowaliśmy już statystyki Orange.

Pod względem sprzedaży wciąż dominuje ten drugi. Orange po trzech kwartałach miał prawie 8,5 mld zł przychodów ze sprzedaży. Nieco ponad 5 mld zł notował Polkomtel (operator sieci Plus). Dopiero za nimi, na trzeciej pozycji, plasuje się Play, któremu do okrągłych 5 mld zł brakuje 70 mln zł.

Pod tym względem pozycja numer jeden wydaje się być jeszcze długo niezagrożona. Przede wszystkim dzięki usługom sieci stacjonarnej. W końcu Orange jest "spadkobiercą" Telekomunikacji Polskiej.

Konkurencja jednak nie śpi. Sygnałem ostrzegawczym wysłanym w kierunku Orange jest utrata pierwszej pozycji pod względem liczby aktywnych kart SIM, którą gigant zajmował przez ostatnich kilka lat.

Play chce walczyć o klientów telewizją w telefonie

Play zwiększył liczbę swoich klientów i na koniec września miał 14 mln 889 tys. aktywnych kart SIM. To o prawie 250 tys. więcej niż rok temu. W tym samym czasie, w wyniku nowych regulacji prawnych, spadła znacząco liczba klientów pre-paid Orange. Mimo jednoczesnego wzrostu o prawie 10 proc. liczby klientów płacących abonament, w sumie Orange ma o pół miliona kart SIM mniej od konkurenta.

Dla Playa to ogromny sukces, bo raptem 10 lat temu dopiero wchodził na polski rynek. W pierwszym roku zdołał pozyskać około 500 tys. klientów. Po pięciu latach dotarł do blisko 10 mln, by teraz z wynikiem wyższym o kolejne 5 mln stanąć na czele rankingu.

Szacuje się, że Play ma tej chwili udział w rynku na poziomie 28,5 proc. W ostatnim kwartale przybywało głównie użytkowników kontraktowych post-paid - ich liczba wzrosła do 9,2 mln na koniec września (przed rokiem było ich 8 mln). Do tego dochodzi 5,7 mln kart pre-paid.

Wtorkowy raport pokazał, ile na każdym kliencie zarabia Play. Średnie miesięczne przychody na użytkownika wzrosły do 32,3 zł miesięcznie z 31,8 zł rok wcześniej.

W przypadku Orange i jego usług telefonii komórkowej średni przychód na klienta to 30,5 zł wobec 27,9 zł przed rokiem.

Tagi: play, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2017

SaskersPlus jest najgorszy, może mają zasięg ale obsługa to żenada, mieliśmy w firmie kilka numerów i szczęśliwie już wszystkie powyłączane, tylko … Czytaj całość

15-11-2017

JanekPlay coraz gorszy zasięg nawet w centrum dużego miasta

15-11-2017

GregorZasięg Play zakrawa na jakiś żart. Dramat. Dwa telefony i dwa Internety już przeniosłem do innej sieci. Różnica ogromna. Czekam na przenosiny … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (56)