Notowania

budownictwo
01.02.2017 09:46

Plaza Centers sfinalizowała sprzedaż Suwałki Plaza za 42,3 mln euro

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka zależna Plaza Centers sfinalizowała sprzedaż centrum handlowego Suwałki Plaza na rzecz funduszu inwestycyjnego za 42,3 mln euro, podała spółka.

"Plaza z sukcesem doprowadziła do powstania Suwałki Plaza, jego otwarcia w maju 2010 r. i zarządzała centrum handlowym. Jest ono teraz mocnym i atrakcyjnym obiektem handlowym w szczególnej lokalizacji w północno-wschodniej Polsce, zapewniającym wysoki poziom wynajęcia, frekwencji i obrotów" - powiedział prezes Plaza Centers Dori Keren, cytowany w komunikacie.

Po zamknięciu transakcji spółka otrzymała ok. 16 mln euro w gotówce, po spłaceniu ok. 26,6 mln euro kredytu bankowego i korektach kapitału pracującego.

Przynajmniej 75% wpływów netto zostanie przekazane obligatariuszom spółki do 31 marca br., zgodnie z planem restrukturyzacji, podano także.

Suwałki Plaza to centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni 20 000 m2 (GLA), które jest w pełni wynajęte.

Pod koniec grudnia spółka zależna Plaza Centers zawarła umowę sprzedaży spółki celowej posiadającej centrum handlowe Suwałki Plaza na rzecz funduszu inwestycyjnego, podała spółka. Umowa wyceniła wartość aktywa na 42,3 mln euro.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz