Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polenergia Elektrownia Północ ma uzyskać finansowanie dłużne do końca 2018 r.

0
Podziel się:
Polenergia Elektrownia Północ ma uzyskać finansowanie dłużne do końca 2018 r.

LW "Bogdanka" zawarła z Polenergia Elektrownia Północ aneks do umowy wieloletniej na dostawę węgla energetycznego dla potrzeb planowanych bloków energetycznych elektrowni w gminie Pelplin, określający najpóźniejszy termin uzyskania przez spółkę Polenergii finansowania dłużnego dla potrzeb budowy dwóch bloków elektrowni na 31 grudnia 2018 roku wobec 31 grudnia 2015 r. wcześniej, podała Bogdanka.

"W związku z tym umowa zawiera następujące warunki rozwiązujące:

a) Umowa zostanie automatycznie rozwiązana, w części dotyczącej dostaw do Bloku I, z dniem 31 grudnia 2018 roku, jeżeli przed upływem tego terminu kupujący nie zawiadomi sprzedającego o zamknięciu finansowym dla Bloku I,

b) Umowa zostanie automatycznie rozwiązana, w części dotyczącej dostaw do Bloku II, z dniem 31 grudnia 2018 roku, jeżeli przed upływem tego terminu kupujący nie zawiadomi sprzedającego o zamknięciu finansowym dla Bloku II" - czytamy w komunikacie.

Polenergia S.A. - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

LW Bogdanka miała na koniec 2014 r. 16,6% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 24,9% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)