Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polimex chce pozyskiwać duże projekty, jak Ostrołęka C, el. jądrowa, Baltic Pipe

0
Podziel się:
Polimex chce pozyskiwać duże projekty, jak Ostrołęka C, el. jądrowa, Baltic Pipe

Polimex-Mostostal chce pozyskiwać największe zamówienia w sektorze paliwowo-energetycznym w Polsce, poinformował prezes Antoni Józwowicz. Liczy m.in. na zdobycie kontraktu na budowę Elektrowni Ostrołęka C, a w dalszej perspektywie także na udział w budowie gazociągu Baltic Pipe i polskiej elektrowni jądrowej.

"Startujemy do największych polskich przetargów, pilnujemy ich, wierzymy w to, że będą nasze" - powiedział Józwowicz podczas konferencji prasowej.

Wśród interesujących Polimex zadań wymienił m.in. nowy blok węglowy w Elektrowni Puławy, dyskutowane obecnie możliwości remontów bloków o mocy 200 MW w Polsce i dostosowywanie do wymogów konkluzji BAT średnich ciepłowni w miastach do 100 tys. mieszkańców.

"Ostatni element to jest, oczywiście, 'jądrówka', która wejść musi" - dodał prezes.

Wskazał też, że Polimex "pilnuje tematu" budowy instalacji PDH w Policach, gdzie jego konsorcjum jest w gronie potencjalnych wykonawców i liczy na zamówienia od partnerów takich, jak PGNiG i rafinerie.

"Polska nitka [gazociągowa] do Danii to też bardzo ważki element i tu też będziemy chcieli w jakiejś mierze w ten element wejść" - kontynuował Józwowicz.

Polimex liczy w szczególności na kontrakt w Ostrołęce.

"Zakładamy, to jest nasze wyczucie, że we wrześniu powinien być SIWZ i pewnie jak zwykle 3-4 miesiące na złożenie ofert" - powiedział prezes. Dalszy przebieg postępowania uzależnia od jakości ofert i odwołań.

"Najważniejsze tu będzie dopilnowanie szczegółów oferty. Z partnerem - Rafako - podchodzimy bardzo dokładnie do tematu. Oni maja wiedzę z Jaworzna, my z Kozienic i Opola. Życzyłbym sobie bardzo Ostrołęki" - podkreślił, wskazując, że w grudniu Polimex zakończy prace w Kozienicach i będzie dysponował zespołem gotowym do podjęcia kolejnego kontraktu.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 668 mln zł w 2016 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)