Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polimex-Mostostal ma nowego prezesa

0
Podziel się:

Rada Nadzorcza powołała Joannę Makowiecką-Gaca na prezesa zarządu.

Joanna Makowiecka-Gaca, prezes Polimex
Joanna Makowiecka-Gaca, prezes Polimex (Polimex)

"Główny architekt strategii powinien wziąć pełną odpowiedzialność za jej wdrożenie" uznała rada nadzorcza Polimeksu i powołała Joannę Makowiecką-Gaca, dotychczas pełniącą obowiązki, na prezesa zarządu spółki.

"W interesie grupy Polimex-Mostostal i jej akcjonariuszy jest konsekwentna realizacja celów strategicznych. Decyzja rady nadzorczej o powołaniu pani Joanny Makowieckiej-Gaca na stanowisko prezesa wynika z oceny strategii grupy Polimex Mostostal, która została przez radę nadzorczą pozytywnie zaopiniowana kilka tygodni temu. Dziś rada nadzorcza uznała, że główny architekt strategii powinien wziąć pełną odpowiedzialność za jej wdrożenie.

- Oceniając dotychczasowe efekty pracy pani prezes liczymy, że PxM będzie rozwijać się dynamicznie, co przełoży się na jej wyniki finansowe - powiedział przewodniczący RN Marek Szczepański, cytowany w komunikacie.

Notowania tygodniowe akcji Polimex-Mostostal

Joanna Makowiecka - Gaca związana jest ze spółką od czerwca 2013 r. Wówczas została wiceprezesem zarządu. W latach 2008-2012 była członkiem zarządu w Budimeksie. Wcześniej zajmowała stanowiska menedżerskie m.in. w: Telekomunikacji Polskiej, Mondi Packaging oraz Japan Tobacco, przypomniano.

Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,1 mld zł w 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

budownictwo
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)