Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polimex-Mostostal ma przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości za 5,75 mln zł

0
Podziel się:

Polimex-Mostostal zawarł umowę przedwstępną sprzedaży prawa użytkowania wieczystego zabudowanych nieruchomości, której przedmiotem są nieruchomości położone w Stalowej Woli. Łączna cena wynosi 5 757 489,4 zł.

Polimex-Mostostal ma przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości za 5,75 mln zł
bEKgnfbF

"W umowie przedwstępnej spółka zobowiązała się do zawarcia warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości, w której warunkiem będzie: (i) niewykonanie przez prezydenta Stalowej Woli prawa pierwokupu albo bezskuteczny upływ terminu (ii) uzyskania dokumentów wystawionych przez wszystkich wierzycieli hipotecznych posiadających zabezpieczenia w postaci hipotek, zawierających zgody na zwolnienie ze wszystkich hipotek i wykreślenie ich z ksiąg wieczystych" - czytamy w komunikacie.

Przeniesienie własności nieruchomości będzie przedmiotem odrębnej umowy po dokonaniu wpłaty określonej w umowie warunkowej ceny na rachunek powierniczy przez kupującego, podano również.

"Strony postanowiły o automatycznym rozwiązaniu przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości z upływem dnia 30 marca 2018 r. włącznie, jeżeli nie dojdzie do spełnienia się wszystkich warunków (a kupujący nie zrzeknie się obowiązku ich spełnienia)" - czytamy dalej.

bEKgnfbH

Zbycie nieruchomości jest elementem zawartej z wierzycielami finansowymi umowy w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego spółki, podsumowano.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 668 mln zł w 2016 r.

bEKgnfci
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)