Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polimex-Mostostal ukończył ważny etap budowy nowego bloku w Elektrowni Kozienice

0
Podziel się:

Próba odbywała się pod nadzorem Jednostki Notyfikującej Urzędu Dozoru Technicznego Cert.

Polimex-Mostostal ukończył ważny etap budowy nowego bloku w Elektrowni Kozienice
(Enea S.A.)

W należącej do Enei Elektrowni Kozienice przeprowadzono udaną próbę wodną kotła nowego bloku energetycznego o mocy 1 075 MW, podał jeden z wykonawców inwestycji Polimex-Mostostal.

"Próba odbywała się pod nadzorem Jednostki Notyfikującej Urzędu Dozoru Technicznego Cert, która wystawiła odpowiedni certyfikat. Podczas próby kocioł, którego montaż zakończył się na początku marca, i całą instalację wypełniono wodą. Następnie stopniowo podnoszono ciśnienie wody do 514 barów. Dzięki próbie sprawdzono szczelność układu ciśnieniowego kotła. To próba dla 36 tysięcy spoin spawanych przez specjalnie przeszkolonych spawaczy, sprawdzenie czy nie ma żadnego wycieku" - czytamy w komunikacie.

Nowy blok energetyczny w Kozienicach ma zostać przekazany do eksploatacji w drugiej połowie 2017 roku. Jego moc wyniesie 1075 MW, a sprawność netto osiągnie 45,59. Polimex-Mostostal w konsorcjum z Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe (MHPSE) jest odpowiedzialny za budowę, montaż oraz wyposażenie nowego bloku. Wartość kontraktu wynosi 6,3 mld zł brutto.

Polimex-Mostostal to grupa budowlana, notowana na rynku głównym GPW od października 1997 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,1 mld zł w 2014 roku.

W obrębie grupy kapitałowej Enea funkcjonują trzy wiodące podmioty, tj. Enea (obrót energią elektryczną), Enea Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enea Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej). Spółka jest notowana na GPW od 2008 roku.

energetyka
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)