Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Polimex-Mostostal wychodzi z kłopotów. Już nie będzie na "liście alertów"

0
Podziel się:

Od 4 stycznia spółka będzie notowana w systemie ciągłym.

Polimex-Mostostal wychodzi z kłopotów. Już nie będzie na "liście alertów"
(Waclaw Klag/REPORTER)
bEDboVed

W najbliższą środę akcje spółki Polimex-Mostostal po raz ostatni będą notowane w systemie notowań jednolitych. Firma opuszcza giełdową "listę alertów" i od początku stycznia będzie notowana w systemie ciągłym.

To zmiana, której inwestorzy mogli oczekiwać od momentu, gdy Polimex-Mostostal zaczął wychodzić z kłopotów i jesienią miało miejsce scalenie akcji. W ten sposób przestał być spółką groszową, po połączeniu papierów w stosunku 50:1.

We wtorek GPW poinformowała, że Polimex od 4 stycznia będzie notowany w systemie ciągłym. "Naszym celem jest powrót Polimex-Mostostal do indeksu WIG oraz do WIG Budownictwo. Grupa ma coraz lepsze wyniki - zysk po trzech kwartałach wyniósł 75 milionów złotych, realizuje pierwszą od trzech lat strategię stabilnego rozwoju na lata 2016-2020" - mówi Joanna Makowiecka-Gaca, prezes zarządu Polimex-Mostostal, cytowana w informacji przekazanej przez spółkę.

bEDboVef

W strategii spółka Polimex-Mostostal zapowiada, że w latach 2016-2020 przychody mają wynieść 8,65 miliarda złotych, co daje około 1,7 miliarda złotych rocznie. Polimex-Mostostal najmocniej stawia na realizację zamówień dla klientów z branży energetycznej. Przychody z tego tytułu mają wynieść 3,8 miliarda złotych do 2020 roku.

bEDboVeG
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)