Notowania

budownictwo
10.08.2018 15:38

Polimex-Mostostal: Zmiany rezerw w dwóch projektach zmniejszą EBITDA za I półr.

Polimex-Mostostal zdecydował o utworzeniu dodatkowej rezerwy na koszty w kwocie ok. 57,6 mln zł oraz o rozwiązaniu rezerwy w wysokości ok. 30,1 mln zł, które w odpowiednich wysokościach wpłyną na jednostkową i skonsolidowaną EBITDA za I półrocze 2018 r., podała spółka

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd zdecydował o konieczności utworzenia dodatkowej rezerwy na koszty w kwocie ok. 57,6 mln zł związanej z realizacją budowy bloku gazowo-parowego dla Elektrociepłowni Żerań (Projekt Żerań), która wpłynie na zmniejszenie EBITDA spółki i grupy kapitałowej spółki za I półrocze 2018 r. w podanej powyżej wysokości" - czytamy w komunikacie.

Utworzenie rezerwy wynika z przeprowadzonych analiz, w toku których zidentyfikowano ryzyka powodujące wzrost kosztów realizacji Projektu Żerań, wyjaśniono.

"W wyniku mitygacji uprzednio identyfikowanych ryzyk związanych z realizacją budowy bloku energetycznego o mocy 1075 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Kozienice (Projekt Kozienice), została rozwiązana rezerwa na koszty w kwocie ok. 30,1 mln zł, co w konsekwencji przełoży się na poprawę EBITDA spółki i grupy kapitałowej spółki za I półrocze 2018 r. w podanej wysokości" - czytamy dalej.

Zaktualizowane budżety obu projektów będą poddane weryfikacji przez biegłego rewidenta w ramach procesu badania sprawozdania finansowego za 2018 rok, zastrzeżono.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,42 mld zł w 2017 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz