Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polimex wychodzi z dołka. Znamy datę scalenia akcji

0
Podziel się:

W związku z operacją, od 1 do 13 października notowania akcji spółki będą zawieszone.

Joanna Makowiecka-Gaca, prezes Polimexu-Mostostal
Joanna Makowiecka-Gaca, prezes Polimexu-Mostostal (money.pl)

Akcje spółki Polimex-Mostostal zostaną scalone w proporcji 50 do 1. Oznacza to, że połączone zostanie każdych 50 akcji o dotychczasowej wartości nominalnej 0,04 zł, w jedną akcję spółki o nowej wartości nominalnej wynoszącej 2 zł. Termin scalenia uzgodniono na 13 października, a w związku z operacją, od 1 do 13 października notowania akcji spółki będą zawieszone.

Polimex-Mostostal uzgodnił z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych oraz Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, że dniem referencyjnym, w którym nastąpi ustalenie stanu posiadania akcji podlegających połączeniu będzie 6 października, a dzień scalenia akcji przypadnie 13 października. Od 1 do 13 października notowania akcji spółki będą zawieszone.

W komunikacie czytamy, że Wznowienie obrotu akcjami nastąpi 14 października 2015 roku. "Mając na uwadze powyższe, zarząd emitenta zwraca się do akcjonariuszy z prośbą o dostosowanie przed dniem referencyjnym stanu posiadania akcji emitenta do przyjętego parytetu scalenia akcji (50:1) tj., w taki sposób, aby posiadana liczba akcji spółki stanowiła jedno- lub wielokrotność liczby pięćdziesiąt" - podano również.

Polimex wróci do gry

Wczoraj spółka podała, że spodziewa się powrotu do notowań ciągłych w pierwszej połowie października.

18 września 2015 roku dokonano wpisu dotyczącego rejestracji przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa zmiany statutu Polimex-Mostostal w zakresie kapitału zakładowego. Zmiana dotyczy prowadzonego w spółce procesu scaleniu akcji spółki i polega na połączeniu każdych 50 akcji o dotychczasowej wartości nominalnej 0,04 zł, w jedną akcję spółki o nowej wartości nominalnej wynoszącej 2 zł, wobec czego stosunek wymiany został ustalony jako 50:1. Zmiana dotyczy również nominalnej wartości warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego.

Zobacz także: Zobacz wypowiedź prezes spółki Polimex-Mostostal dla money.pl na temat scalenia akcji:

Przed zarejestrowaniem zmian na kapitał zakładowy składało się 4 330 940 100 akcji, które uprawniały do 4 330 940 142 głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Po zarejestrowaniu dokonania umorzenia akcji na kapitał zakładowy składa się 86 618 802 akcji, które uprawniają do 86 618 802 głosów.

Polimex-Mostostal to grupa budowlana, notowana na rynku głównym GPW. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,1 mld zł w 2014 roku.

budownictwo
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)