Notowania

pnd
15.05.2015 12:44

Polnord potroił zysk. Ale nie myśli o wypłacie dywidendy

Spółka deweloperska zamierza w tym roku uruchomić 17 inwestycji mieszkaniowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polnord)
Piotr Wesołowski, prezes Polnordu

66,3 mln zł wyniosły przychody Grupy Polnord w pierwszym kwartale 2015 r. Spółka deweloperska przekazała w tym czasie klientom 254 mieszkania.

Jeden z największych deweloperów na polskim rynku opublikował dziś wyniki po pierwszych trzech miesiącach 2015 r. Jak wynika z raportu, spółka osiągnęła przychody na poziomie 66,3 mln zł (+79 proc. r/r) i zysk netto w wysokości 1,3 mln zł (+207 proc. r/r).

Jak poinformowała spółka, do końca tego roku zamierza uruchomić 17 inwestycji, wśród których 10 będzie kontynuacją już realizowanych projektów. Mieszkania będą budowane w Warszawie, Trójmieście, Szczecinie, Olsztynie i Wrocławiu.

„Projekty planowane do uruchomienia stwarzają potencjał do rozszerzenia oferty o 2.197 lokali o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 115 tys. mkw. W sumie deweloper w całym bieżącym roku wprowadzi do sprzedaży około 2,5 tys. mieszkań” - podaje Polnord.

Pomimo poprawy wyników akcjonariusze Polnordu na razie nie mają co liczyć na dywidendę. W kwietniowej rozmowie z Money.pl prezes spółki Piotr Wesołowski potwierdził, że Polnord nie będzie dzielił się zyskiem co najmniej do 2016 roku.

- Jako akcjonariusz sam bym chciał, żeby dywidenda była płacona. Ale prawda jest taka, że na podział zysków jest jeszcze zbyt wcześnie. Wyemitowaliśmy obligacje, w których jest zastrzeżenie, że nie możemy wypłacić dywidendy do czasu ich spłacenia. Jeżeli oddłużenie spółki będzie szło sprawnie, to oczywiście chcę, by w przyszłości dzieliła ona zysk między posiadaczy akcji. Wcześniej dywidenda byłaby możliwa tylko w przypadku jakiegoś większego zastrzyku gotówki - powiedział prezes Polnordu.

Tagi: pnd, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz