Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polsat oszczędzi na kredytach i obligacjach 380 mln zł

0
Podziel się:

Cyfrowy Polsat i Polkomtel podpisały szereg nowych umów z bankami.

Polsat oszczędzi na kredytach i obligacjach 380 mln zł
(Adam Guz/REPORTER)

Cyfrowy Polsat i Polkomtel, spółki kontrolowane przez miliardera Zygmunta Solorza-Żaka (na zdjęciu), zmieniły na korzystnych warunkach sposób finansowania działalności. Z tego tytułu oszczędzą blisko 380 mln zł rocznie.

- Zarówno kredyt, jak i emisja obligacji cieszyły się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych. W konsekwencji musieliśmy dokonać dużej redukcji ofert. Pozyskaliśmy nowe finansowanie dla całego dotychczasowego zadłużenia grupy na bardzo dobrych warunkach i wyłącznie w złotych - powiedział Tomasz Szeląg, członek zarządu ds. finansowych Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, cytowany w komunikacie.

Jak podkreślił, dzięki przeprowadzonemu procesowi, spółki nie tylko zyskały oszczędności szacowane na 380 mln zł, ale również większą elastyczność i bezpieczeństwo działania oraz uproszczoną strukturę zadłużenia. Będzie to miało pozytywny wpływ na rozwój grupy.

Od lutego przyszłego roku prezentowana będzie docelowa struktura finansowania grupy z 11,3 mld zł nowego kredytu i 1 mld zł z tytułu obligacji.

Jak poinformowano w poniedziałek, Cyfrowy Polsat wraz z Telewizją Polsat, Cyfrowym Polsatem Trade Marks, Polsat License Ltd. oraz Polsat Media Biuro Reklamy, a także Polkomtel zawarły umowy kredytów z konsorcjum polskich i zagranicznych instytucji finansowych. Umowy przewidują udzielenie Polkomtelowi kredytów do maksymalnej kwoty w wysokości 11 mld zł, a Polsatowi do 1,5 mld zł. Obie spółki jednocześnie uruchomiły przedterminową spłatę dotychczasowego zadłużenia.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. To według rankingu "Wprost" drugi najbogatszy Polak. Jego majątek szacowany jest na 12,5 mld zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)