Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
27.12.2016 16:07

Polska Grupa Górnicza i Energa podpisały kontrakt na ponad miliard złotych

Nowa umowa między spółkami będzie obowiązywać do 2030 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)

Energa zawarła umowę na dostawy węgla do elektrowni Ostrołęka B z Polską Grupą Górniczą (PGG). Szacunkowa wartość kontraktu, która uwzględnia cenę węgla wraz z transportem, wynosi 1,26 mld zł.

"Umowa została zawarta na czas określony od dnia 1 stycznia 2017 roku do dnia 31 grudnia 2030 roku z możliwością przedłużenia okresu jej obowiązywania za porozumieniem stron" - czytamy w komunikacie Energi.

Przedmiotem umowy jest dostawa co najmniej 350 tys. ton węgla rocznie przez PGG do elektrowni Ostrołęka B. Na 2017 rok strony ustaliły dostawy węgla w wysokości 450 tys. ton.

Szacunkowa wartość umowy, która uwzględnia cenę węgla wraz z transportem, w okresie jej obowiązywania wynosi 1,26 mld zł. Zgodnie z umową cena węgla energetycznego na każdy kolejny rok kalendarzowy obowiązywania umowy będzie negocjowana przez strony.

To nie pierwsza umowa między spółkami. Na początku grudnia Elektrownia Ostrołęka zawarła umowę wieloletnią na dostawy węgla do budowanej dopiero elektrowni Ostrołęka C. Roczne dostawy ustalone zostały na około 2 mln ton węgla.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w ubiegłym roku.

Z kolei PGG to europejski lider w obszarze wydobycia węgla kamiennego. Rocznie produkuje 30 mln ton surowca przeznaczonego głównie dla sektora energetycznego i odbiorcy detalicznego.

oprac. Damian Słomski

Tagi: energetyka, górnictwo, hutnictwo, eng, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2016

otocoInwazja Zydow. Zydzi zabieraja nam kamienice, boiska, szkoly, place zabaw, zabytkowe budyzki na rzecz zwrotu mienia przedwojennego. To Ci Zydzi ktorzy … Czytaj całość

27-12-2016

ekologciekawe ile za to "porozumienie" zapłacimy jako Polska za zaśmiecanie środowiska!!

27-12-2016

mietekdlaczego rzadzacy okradaja kraj i polakow, oddaja zydom co im sie nie nalezy i daja za darmo gaz na ukraine dziennie minimum 22 mln metrow3. w eyropie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)