Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porta KMI Poland zainaugurowała budowę magazynu centralnego w Nidzicy

0
Podziel się:

Porta KMI Poland rozpoczęła budowę magazynu centralnego w Nidzicy. Obiekt powstaje w ramach wartego ok. 40 mln zł projektu inwestycyjnego, podała firma. Celem przedsięwzięcia jest scentralizowanie i optymalizacja dystrybucji wyrobów gotowych grupy. Inwestycja w Nidzicy ma być oddana do użytku w grudniu 2019 r.

Porta KMI Poland zainaugurowała budowę magazynu centralnego w Nidzicy
bESvznCd

"Dzień symbolicznego rozpoczęcia budowy centrum logistycznego w Nidzicy to dla Porty bardzo ważny moment. Ziszcza się jeden z naszych najważniejszych projektów inwestycyjnych. To innowacyjne przedsięwzięcie, które usprawni logistykę w całej grupie i pozwoli nam rozwijać się jeszcze szybciej. Budowany właśnie obiekt, będzie wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia i technologie pozwalające na maksymalną automatyzację procesów. Będzie obsługiwał wszystkie nasze polskie fabryki i na początek da miejsce pracy około 50 osobom" - powiedział dyrektor zarządzający i wiceprezes Łukasz Luto, cytowany w komunikacie.

Najnowsza inwestycja Porty to 9 tys. m2 powierzchni magazynowo-logistycznej, powstającej na 3-hektarowej działce. W budowanym obiekcie znajdzie się magazyn wysokiego składowania (o powierzchni ok. 2,1 tys. m2 i wysokości 17 m), magazyn operacji manualnych (o powierzchni ok. 6,1 tys. m2 i wysokości 8 m) oraz cześć socjalno-biurowa, podano także.

Obiekt z częścią cross-dockową powstanie na planie litery L, a dostęp do niego zapewni 5 ramp załadunkowych i 2 rozładunkowe. Rozwiązania zastosowane w magazynie pozwolą na indywidualne przechowywanie, sortowanie i kompletowanie ok. 20 tys. skrzydeł i niemal tylu samo ościeżnic, z których każda sztuka będzie przechowywana w osobnym, dedykowanym miejscu. Cykl pracującego magazynu jest obliczony na przyjęcie 4 sztuk skrzydeł i 4 sztuk ościeżnic w ciągu minuty. Wydawanie wyrobów gotowych ma się odbywać w tym samym tempie, czytamy dalej.

bESvznCf

Łączna wartość inwestycji - wliczając w to centrum magazynowo-przeładunkowe wraz z wyposażeniem i systemami sterującymi - to koszt ok. 40 mln zł. Inwestycja będzie sfinansowana ze środków własnych grupy Porta oraz ze środków unijnych, podano także.

Wykonawcą inwestycji jest Allcon Budownictwo.

Porta KMI Poland jest największym producentem drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej. W pięciu zakładach produkcyjnych: w Bolszewie, dwóch zakładach w Ełku, w Suwałkach oraz w rumuńskim Aradzie produkuje co miesiąc ponad 65 tys. drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnętrznych i technicznych oraz ponad 60 tys. ościeżnic. W 2017 r. jej obroty sięgnęły ok. 407 mln zł.

bESvznCG
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)