Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Portfel zamówień APS Energia miał wartość ponad 42 mln zł na koniec marca

Portfel zamówień APS Energia miał wartość ponad 42 mln zł na koniec marca

Grupa APS Energia miała w portfelu zamówienia do realizacji do końca roku za ponad 42 mln zł na koniec marca br., z czego ponad 70% to zlecenia krajowe, podała spółka.

"Zarówno sprzedaż, jak i pozyskany portfel zamówień wskazują na wysoki udział projektów zleconych przez klientów z rynku krajowego. Rynki wschodnie pozostają kluczowe dla naszej strategii na najbliższe lata, jako Grupa konsekwentnie stawiamy jednak na dalszą dywersyfikację geograficzną. Aktywnie szukamy realizacji projektów na rynkach Ameryki Północnej i Południowej, w krajach Azji Centralnej i Bliskiego Wschodu. Dowodem naszej aktywności jest utworzenie spółki w Turcji, która już w tym roku powinna przynieść dodatkowe dochody naszej Grupie. O wejściach na kolejne rynki będziemy informować w bieżącym roku" - zapowiedział prezes Piotr Szewczyk, cytowany w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy APS Energia w I kwartale 2017 r. wyniosły 18,6 mln zł, tj. wzrosły o 71% r/r.

W I kwartale 2017 r. łącznie rynek polski i rosyjski wygenerowały 58% przychodów Grupy, z czego udział sprzedaży krajowej wyniósł 31% (56% w I kwartale 2016 r.), a rynek rosyjski stanowił 27% wartości przychodów (31% w analogicznym okresie 2016 r.).

Prezes podtrzymał też, że APS Energia zamierza rozwijać się zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia innych podmiotów. Jej celem jest osiągnięcie średniorocznego wzrostu organicznego przychodów na poziomie do 20% r/r, a z uwzględnieniem potencjalnych akwizycji do 30% r/r w najbliższych latach.

APS Energia S.A. jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 83,5 mln zł w 2016 r.

 

energetyka
ISB
Czytaj także
Polecane galerie