Notowania

budownictwo
15.05.2018 08:06

Portfel zleceń grupy Erbud wyniósł 1,96 mld zł na koniec marca 

Warszawa, 15.05.2018 (ISBnews) - Grupa Erbud miała portfel zleceń w wysokości 1 964 mln zł na koniec marca br., z czego 1 543 mln zł przypada na 2018 rok, a 421 mln zł na dalsze lata (2019-2020), podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Posiadany portfel dzieli się na: 1 452 mln zł (budownictwo kubaturowe w kraju), 203 mln zł (budownictwo kubaturowe za granicą), 127 mln zł (budownictwo inżynieryjno-drogowe) oraz 182 mln zł (segment energetyczno-serwisowy)" - czytamy w komunikacie.

Spółka przypomniała, że w ostatnich miesiącach grupa podpisała kilka nowych kontraktów. Erbud S.A. będzie m.in. głównym wykonawcą Domu Studenta "Akademik Foxtrot", który zostanie zbudowany przy ul. Woronicza w Warszawie. Wartość tego kontraktu sięga 39,5 mln zł. Spółka pozyskała także zlecenie na generalne wykonawstwo zespołu budynków mieszkalnych przy ul. Cedrowej w Gdańsku. Wartość tego kontraktu wynosi 28,86 mln zł. Poprzez spółkę zależną Grupa Erbud będzie też realizować (w konsorcjum) rozbudowę Centrum Kliniczno-Dydaktycznego w Łodzi. Wartość kontraktu wynosi 25,1 mln zł, z czego na spółkę z Grupy Erbud przypada 15,8 mln zł.

"Na polskim, ale także na europejskim, zwłaszcza niemieckim rynku obserwujemy boom inwestycyjny, który przekłada się na ceny materiałów i koszt pracowników. Nasza sytuacja jest komfortowa, ponieważ podchodzimy selektywnie do kontraktów i ostrożnie budujemy portfel zleceń. Skupiamy się na kontraktach, które będziemy realizować w terminie krótszym niż półtora roku, co pozwoli nam wiarygodniej skalkulować koszty" - powiedział prezes Dariusz Grzeszczak, cytowany w komunikacie.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży (razem) sięgnęły 1,8 mld zł w 2017 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz