Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
21.03.2017 09:51

Portfel zleceń Grupy Mostostalu Warszawa miał wartość 1,36 mld zł na koniec ub.r

Podziel się
Dodaj komentarz

Portfel zleceń Grupy Mostostalu Warszawa miał wartość 1,36 mld zł, zaś samej spółki-matki - 1,23 mld zł na koniec 2016 r., podała spółka.

"Portfel zleceń Mostostalu Warszawa S.A. na koniec grudnia 2016 roku wynosił 1 230 874 tys. zł, natomiast grupy kapitałowej wynosił 1 359 978 tys. zł. Największą część portfela stanowiły kontrakty z sektora energetycznego" - czytamy w raporcie.

"Wynika to z faktu, iż grupa kapitałowa Mostostal Warszawa większość swoich zasobów koncentruje obecnie na realizacji jednej z największych inwestycji przemysłowych w Polsce po 1989 roku i jednej z największych inwestycji w Europie, czyli budowie nowych bloków energetycznych nr 5 i 6 w Elektrowni Opole. Realizacja kontraktu w Opolu przebiega zgodnie z założonym harmonogramem, a jej zaawansowanie jest na poziomie 65%" - czytamy dalej.

Pozostałą część portfela Grupy wypełniają kontrakty głównie z sektora ogólnobudowlanego oraz przemysłowego.

Prezes Andrzej Goławski podkreślił, że w 2016 r. Grupa Mostostal Warszawa pozyskała nowe kontrakty na łączną kwotę 0,6 mld zł. W 2016 r. w zakresie wartości podpisanych kontraktów grupa odnotowała wzrost o 44% r/r, dodał.

"W świetle nadchodzących rozstrzygnięć kolejnych przetargów oraz napływu nowych funduszy europejskich, spodziewamy się podtrzymania w Grupie Mostostal Warszawa pozytywnych trendów ekonomicznych z ostatnich lat" - stwierdził też Goławski w liście do akcjonariuszy.

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,4 mld zł w 2016 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz