Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Potencjalny portfel zamówień ZUE wynosi 1,2 mld zł

0
Podziel się
Potencjalny portfel zamówień ZUE wynosi 1,2 mld zł
bEpLtMPV

Aktualny portfel zamówień ZUE jest warty ok. 274 mln zł w kontraktach podpisanych i ok. 1,2 mld zł z uwzględnieniem kontraktów, których podpisania spółka oczekuje po złożonych najkorzystniejszych lub potencjalnie najkorzystniejszych ofertach w przetargach, poinformował prezes Wiesław Nowak.

"Oferty ZUE lub konsorcjów, których ZUE jest członkiem zostały już wybrane jako najkorzystniejsze w przetargach na prace na liniach kolejowych Łódź Kaliska - Zduńska Wola, Warszawa Okęcie - Radom i na linii obwodowej w Warszawie, a także na modernizację ul. Igołomskiej w Krakowie. W związku z tym oczekujemy na podpisanie w najbliższym czasie umów na prace o wartości ok. 455 mln zł - taka wartość w powyższych przetargach przypada na ZUE" - powiedział Nowak w rozmowie z ISBnews.

Wartość potencjalnego backlogu spółki uzupełniają postępowania, w których ZUE złożyło najtańszą lub najlepszą ofertę i może oczekiwać wyboru w najbliższych tygodniach lub miesiącach, np. w przetargu na modernizację linii kolejowej E20, czy budowę linii tramwajowej na Górkę Narodową w Krakowie, wyjaśnił prezes.

bEpLtMPX

Dodał, że poza wskazanymi wyżej kwotami ZUE przygotowuje się do złożenia kolejnych ofert o wartości ponad 2,6 mld zł. To efekt przede wszystkim wznawiania i uruchamiania przetargów przez PKP PLK.

"PKP PLK wywiązuje się ze swoich deklaracji i 'wypuszcza' zadania na rynek w tempie, które pozwala za realne uznać uruchomienie do końca 2017 roku przetargów odpowiadających za około 70% wartości całego Krajowego Programu Kolejowego. To się rzeczywiście dzieje i teraz najważniejsze jest, by bez zbędnej zwłoki podpisywać umowy" - podkreślił szef ZUE.

Podtrzymał jednocześnie, że efekty powiększającego się portfela zamówień będą widoczne od II połowy br.

"Pierwsza połowa roku będzie jeszcze 'uboga' w prace, które na większą skalę rozpoczną się w drugiej części roku. Wynika to m.in. z tego, że duża część rozstrzyganych przetargów to projekty w konwencji projektuj-buduj, co oznacza, że prace wykonawcze nie zaczną się od razu. Jednak jeśli chodzi o perspektywy całego 2017 r. oceniamy je pozytywnie" - podsumował Nowak.

bEpLtMQd

W listopadzie ub.r. Nowak informował ISBnews, że ZUE widzi szansę na poprawę wyników finansowych od połowy przyszłego roku, dzięki oczekiwanym efektom ożywienia na rynku robót kolejowych w Polsce.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2015 r. skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 542 mln zł.

Tomasz Chaberko

bEpLtMQy
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)