Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pozytywne prognozy dla Radpolu. Zalecają kupno akcji

0
Podziel się:

W przyszłym roku zysk grupy ma wzrosnąć do 23,4 mln zł.

Pozytywne prognozy dla Radpolu. Zalecają kupno akcji
(Emily2k/Dreamstime)
bFdKFvEB

Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 20 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Radpolu od zalecenia _ kupuj _ z ceną docelową 11,66 zł. Raport został przygotowany przy kursie Radpolu na poziomie 9,6 zł, a w poniedziałek ok. godz. 11.05 wynosi on 9,65 zł.

Analitycy DM Banku BPS zakładają, że ciepłownictwo i energetyka będą w najbliższych latach najbardziej perspektywicznymi dla grupy rynkami.

_ - Uważamy, że sprzedaż zrealizowana w tych segmentach pozwoli na 25-proc. wzrost przychodów w latach 2014-2016.(...) W swoim portfolio grupa posiada kompletną ofertę produktową w segmentach ciepłowniczym i energetycznym, która jest efektem synergii produktowych pomiędzy zakładami. Fakt ten pozwoli na mocną pozycję przetargową grupy w najbliższych latach, a wprowadzenie nowych produktów poprawi marżowości w tych segmentach _ - poinformowali w raporcie.

bFdKFvED

_ - Uważamy, że okres ten wpłynie pozytywnie na perspektywy spółki, co przy ostatnich inwestycjach w zwiększanie mocy produkcyjnych, pozwoli na wzrost wyników i dlatego rozpoczynamy wydawanie rekomendacji od zalecenia "kupuj" _ - dodali.

DM Banku BPS zakłada, że Radpol wypracuje w tym roku 16,6 mln zł zysku netto i 24 mln zł zysku operacyjnego przy ok. 219 mln zł przychodów. W przyszłym roku zysk netto grupy ma wzrosnąć do 23,4 mln zł, zysk EBIT do 31,9 mln zł, a obroty do 244,5 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFdKFvFe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)