Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prairie Mining Limited zadebiutowała na GPW

0
Podziel się:

To pierwsza australijska spółka notowana na giełdzie w Warszawie.

Prairie Mining Limited zadebiutowała na GPW
(Andrzej Hulimka/REPORTER headline:)

Na warszawskiej giełdzie po raz pierwszy są notowane akcje spółki pochodzącej z Australii. Prairie Mining Limited to 14. debiutant na rynku głównym w tym roku i 53. zagraniczna spółka.

PML zajmuje się poszukiwaniem i wydobywaniem węgla. Realizuje projekt w Lubelskim Zagłębiu Węglowym, który obejmuje zasoby szacowane obecnie na 722 megatony w ramach czterech koncesji rozpoznawczych dotyczących obszaru na terenie południowo-wschodniej Polski.

Łączne nakłady inwestycyjne spółki w tym projekcie szacowane są na 684 mln dolarów. Bezpośrednie zatrudnienie w nowej kopalni znajdzie do 2 000 osób, a dzięki projektowi może zostać stworzonych kolejnych 10 000 miejsc pracy. W grudniu 2014 roku PML otrzymała także koncesję Sawin-Zachód, przyległą do terenów projektu.

Wartość akcji wprowadzanych do obrotu na giełdzie w Warszawie wynosi 111,9 mln zł. Jedną można nabyć za 74 grosze. Są one równolegle notowane na giełdach w Sydney (ASX) i Londynie (LSE).

Prairie Mining Limited to kolejna zagraniczna spółka, która zadebiutowała w tym roku na GPW i pierwsza w historii pochodząca z Australii. - Giełda jest doskonałym miejscem, aby dzięki transparentności budować dobry wizerunek i wiarygodność spółki - powiedział wiceprezes GPW Grzegorz Zawada, cytowany w komunikacie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)