Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prairie: Wstępne studium dla Dębieńska powinno być gotowe na początku 2018 r.

0
Podziel się:

Prairie Mining Limited zakłada, że wstępne studium wykonalności (pre-feasibility study, PFS) dla kopalni Dębieńsko gotowe będzie na początku 2018 r., poinformował wiceprezes PD CO - polskiej spółki Prairie - Mirosław Taras.

Prairie: Wstępne studium dla Dębieńska powinno być gotowe na początku 2018 r.
bEINdklh

"PFS jest w fazie końcowej" - powiedział Taras podczas spotkania prasowego.

Dodał, że powinno ono być gotowe na początku przyszłego roku.

Spółka złożyła wniosek o zmianę koncesji dla Dębieńska. W wyniku zmian w projekcie konieczne było dokonanie zmian w raporcie środowiskowym.

bEINdklj

"Czekamy na decyzję Ministerstwa Środowiska i intensywnie przygotowujemy się do realizacji inwestycji" - powiedział wiceprezes.

Prairie planuje zwracać się o finansowanie projektu poza Polską, dlatego też uważa, że konieczne będzie oszacowanie zasobów złoża według międzynarodowego standardu JORC. W tym celu spółka planuje wykonać cztery dodatkowe odwierty.

"Chcemy dowiercić cztery otwory, żeby uwiarygodnić zasoby według JORC" - powiedział Taras.

Wiercenia powinny rozpocząć się wkrótce po otrzymaniu decyzji o zmianie koncesji.

bEINdklp

Koszt wiercenia jednego otworu to ok. 4,5 mln zł, dodatkowo trzeba doliczyć wynagrodzenia zachodnich inżynierów, którzy nadzorują szacunki, wyjaśnił wiceprezes.

Dotychczas Prairie wydało w Polsce ok. 100 mln zł na oba prowadzone przez siebie projekty, poinformował także Taras.

Prairie Mining Limited to spółka poszukiwawczo-wydobywcza realizująca dwie inwestycje w Polsce - Kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym oraz Kopalnię Dębieńsko na Górnym Śląsku. Jest notowana na GPW od 2015 r.

bEINdklK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)