Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Alior Bank i BPH podały termin prawnego połączenia

21
Podziel się:

Od dnia podziału Bank BPH nie będzie posiadał oddziałów ani placówek partnerskich.

Alior Bank i BPH podały termin prawnego połączenia
(Reporter)

Prawne połączenie Alior Banku z wydzieloną częścią Banku BPH (bez kredytów hipotecznych klientów indywidualnych oraz TFI)
planowane jest na początek listopada. Od dnia podziału Bank BPH nie będzie posiadał oddziałów ani placówek partnerskich.

Po podziale Bank BPH będzie obsługiwał wyłącznie klientów indywidualnych posiadających w tym banku kredyty hipoteczne. Pozostałe produkty zostaną przeniesione do Alior Banku.

"Wszystkie placówki zostaną przejęte przez Alior Bank, choć jeszcze przez pewien czas zachowają oznakowanie Banku BPH. Obsługa kredytu hipotecznego i kontakt z bankiem będą możliwe wyłącznie poprzez kanały zdalne: infolinię, e-mail, za pośrednictwem bankowości internetowej oraz listownie" - czytamy w komunikacie.

Po planowanym podziale Banku BPH wszystkie pozostałe produkty dla klientów indywidualnych, SME oraz korporacyjnych, m.in.: konta osobiste, rachunki firmowe, karty, kredyty gotówkowe, kredyty dla firm, kredyty hipoteczne dla klientów biznesowych, produkty oszczędnościowe i inwestycyjne oraz rachunki i kredyty Kasy Mieszkaniowej Banku BPH zostaną przeniesione do Alior Banku na niezmienionych warunkach.

"Oznacza to, że osoby posiadające w Banku BPH kredyt hipoteczny oraz inne produkty, od dnia podziału Banku BPH będą klientami dwóch banków" - czytamy.

Placówki oznaczone logo Banku BPH nie będą prowadzić obsługi produktów Alior Banku, z których klienci korzystali przed połączeniem z BPH. Placówki oznaczone logo Alior Banku bezpośrednio po planowanym połączeniu nie będą prowadzić obsługi produktów przejętych z BPH.

W sierpniu br. prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj informował, że Alior chce zakończyć fuzję prawną z Bankiem BPH do końca października lub listopada tego roku - tak, by w czwartym kwartale 2016 roku w rachunku wyników były już widoczne wyniki Banku BPH. Celem jest zakończenie fuzji operacyjnej do końca marca 2017 roku.

Alior Bank poinformował w kwietniu, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23 procent udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

Transakcja przybliży Alior Bank do realizacji strategicznego celu dołączenia do grona 5-6 największych banków w Polsce w ciągu kolejnych kilku lat. Sfinalizowanie transakcji planowane jest na czwarty kwartał 2016 roku.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 roku. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(21)
Sylwia
7 lat temu
Hej :) Każdej osobie, która dała się oszukać i chce walczyć o odzyskanie swoich należności, mogę polecić podjęcie współpracy z Kancelarią Lex z Wrocławia - fachowe i szybkie działania oraz zaangażowanie w swoją pracę :) Najlepiej kontaktowac się telefonicznie albo mailowo: (71) 30 777 30 prawo@kancelaria-lex.org
Janusz
7 lat temu
Sam kiedyś dałem się nabić w polisę i gdyby nie pomoc Kancelarii Invictus z Wrocławia, to pewnie nigdy nie odzyskałbym pieniędzy. Podeszli z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem :) Można się z nimi skontaktowac telefonicznie albo mailowo: 733 171 161 kontakt@kancelariainvictus.pl
Janusz
7 lat temu
Sam kiedyś dałem się nabić w polisę i gdyby nie pomoc Kancelarii Invictus z Wrocławia, to pewnie nigdy nie odzyskałbym pieniędzy. Podeszli z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem :) Można się z nimi skontaktowac telefonicznie albo mailowo: 733 171 161 kontakt@kancelariainvictus.pl
Kaja
7 lat temu
Hej! Ja z kolei mogę Wam serdecznie polecić Kancelarię Lex, która znajduje się w Wrocławiu :) Mają dobre podejście do klienta i działają z pełnym profesjonalizmem :) Najlepiej skontaktować się z nimi telefonicznie (71) 30 777 30 - jestem pewna, iż rozwiążą jeszcze nie jedną sprawę :)
Kacper
7 lat temu
Witam. Sam dałem się jakiś czas temu "nabić w polisę". Tak naprawdę gdyby nie pomoc Kancelarii Invictus z Wrocławia, to pewnie nie odzyskałbym swoich pieniędzy. Profesjonalne i szybkie działanie oraz duża skuteczność:) Polecam ich z czystym sumieniem!
...
Następna strona