Notowania

budownictwo
16.01.2018 10:31

Prezes Marvipol Dev. liczy na dynamiczny wzrost w segmencie mieszkań i magazynów

Warszawa, 16.01.2018 (ISBnews) - Prezes i główny akcjonariusz Marvipol Development Mariusz Książek liczy na dynamiczny wzrost skali działalności spółki, tak w segmencie mieszkaniowym, jak i magazynowym. Temu celowi m.in. służą przeprowadzone właśnie zmiany w zarządzie spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rada nadzorcza giełdowego dewelopera podjęła decyzję o zmianach w zarządzie: wiceprezesem zarządu Marvipol Development S.A. został Mariusz Poławski, dotychczasowy członek zarządu spółki, do zarządu dołączył również Robert Pydzik, dyrektor finansowy spółki.

Książek podkreślił, że zmiany w zarządzie zamykają, na poziomie organizacji, proces podziału grupy Marvipol i są odpowiedzią na nowe wyzwania, przed jakimi staje Marvipol Development.

"Naszym celem jest dynamiczny wzrost skali działalności Marvipol Development, tak w segmencie mieszkaniowym, jak i magazynowym. Panowie Mariusz Poławski i Robert Pydzik to świetni menadżerowie, doskonale znający zarówno arkana funkcjonowania spółki, jak i rynku nieruchomości. Jestem przekonany, że Marvipol Development, kierowany przez zarząd w przebudowanym składzie, będzie jeszcze skuteczniej realizował strategię dynamicznego wzrostu i skutecznego pomnażania powierzonego przez akcjonariuszy kapitału" - powiedział Książek, cytowany w komunikacie.

Mariusz Poławski, absolwent Magisterskich Studiów Menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, posiada ponad 15 lat doświadczenia na stanowiskach menedżerskich. Od 2003 roku związany jest z grupą kapitałową Marvipol - początkowo jako dyrektor zarządzający rozwijanych wówczas w ramach grupy sieci myjni samochodowych, następnie wiceprezes zarządu w dealerskich spółkach z segmentu motoryzacyjnego grupy, a w ostatnich latach - członek zarządu i dyrektor operacyjny segmentu deweloperskiego, odpowiadający m.in. za szeroko pojętą realizację i komercjalizację projektów deweloperskich Grupy Marvipol Development, podano w materiale.

Robert Pydzik, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalizacją ekonometria i statystyka, od ponad 25 lat jest związany z rynkiem finansowym, ma również 15 lat doświadczenia na rynku deweloperskim. Robert Pydzik wcześniej pełnił funkcje kierownicze m.in. w PKO BP, Banku BGŻ S.A. oraz w firmach deweloperskich, m.in. Synergia 99 i w grupie Wikana (jako CFO i CEO). Z grupą kapitałową Marvipol związany jest od 2017 r.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz