Notowania

energetyka
06.07.2017 11:25

Prezydenci Polski i USA deklarują gotowość do nowych kontraktów na dostawy LNG

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska ma nadzieję na kolejne dostawy gazu skroplonego LNG z USA w ramach umów długoterminowych, powiedział prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda podczas konferencji prasowej z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

"Rozmawialiśmy też o kontraktach gospodarczych - nie tylko militarnych, ale też dotyczących bezpieczeństwa. Mówiliśmy dużo o dostawach gazu do Polski. Niedawna dostawa gazu LNG ze Stanów Zjednoczonych do Polski 8 czerwca br. okazała się sukcesem, otwiera to drogę do kolejnych kontraktów i mam nadzieję, że zostanie podpisany w niedługim czasie długoterminowy na dostawy LNG ze Stanów Zjednoczonych i w ten sposób będzie postępowała dywersyfikacja źródeł dostaw tego niezwykle ważnego surowca do Polski" - powiedział Duda podczas konferencji prasowej.

Według niego, Gazoport może być także hubem dla krajów regionu.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump dodał w kwestii kolejnych dostaw gazu z USA: "Jesteśmy gotowi do rozmów i podpisywania kolejnych umów". Jednakże wskazał również, że "być może troszkę podniesiemy ceny skroplonego gazu LNG".

"Ameryka jest gotowa pomóc Polsce i innym krajom europejskim w zdywersyfikowaniu dostawców energii, abyście nigdy nie musieli być trzymani jako zakładnicy uzależniani tylko od jednego dostawcy który był monopolistą" - podsumował Trump.

W kwietniu br. PGNiG zawarło z Cheniere Energy umowę, na podstawie której sprowadziło 8 czerwca br. do Polski pierwszy statek z gazem skroplonym LNG od amerykańskiego dostawcy w transakcji typu spot.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz