Notowania

górnictwo
16.08.2017 08:45

Prime Minerals ma warunkową umowę nabycia do 100% indonezyjskiej spółki KPP

Podziel się
Dodaj komentarz

WGM1 - spółka zależna Prime Minerals - podpisała warunkową umowę nabycia do 100% udziałów w indonezyjskiej spółce PT. Kapur Prima Perkasa (KPP) za 100 tys. USD, podała grupa.

"Na mocy umowy nr 2 zawartej pomiędzy sprzedającymi a WGM, WGM uzyskało wyłączne prawo nabycia do 100% udziałów w KPP za łączną cenę 100 000 USD, lub wskazania według własnego uznania podmiotu lub podmiotów, które przedmiotowe udziały nabędą" - czytamy w komunikacie.

KPP posiada licencję eksploracyjną na produkcję wapienia.

Warunkami realizacji transakcji są m.in.:

- uzyskanie zgody współmałżonków sprzedających,

- podjęcie przez zgromadzenie wspólników KPP uchwał niezbędnych do dokonania transakcji, w tym wyrażenie zgody wspólników na dokonanie transakcji i złożenie stosownej aplikacji do BKPM (Rada Koordynacji Inwestycji Kapitałowych Republiki Indonezji), a także zmiana umowy spółki w zakresie dostosowania jej postanowień do powszechnie obowiązujących przepisów prawa dotyczących tzw. zagranicznych spółek kontrolowanych oraz umożliwienia wykonywania praw korporacyjnych i zasiadania w organach spółki przez obcokrajowców,

- wydanie przez BKPM stosownej zgody na nabycie udziałów.

Pierwsze dwa warunki zostały już spełnione.

"Emitent jednocześnie informuje, iż ostateczna liczba nabytych udziałów oraz ich procentowy udział w kapitale zakładowym KPP uzależniony będzie od zgody BKPM oraz ograniczeń wynikających z obowiązujących przepisów prawa" - czytamy dalej.

Pod koniec marca spółka zależna od Prime Minerals podpisała umowę przedwstępną nabycia 49% udziałów w indonezyjskiej spółce PT Kapur Prima Perkasa (KPP). Celem akwizycji jest zwiększenie produkcji wapienia w kopalni na wyspie Sulawesi, podano wówczas.

Prime Minerals jest polskim podmiotem inwestującym w projekty związane z wydobyciem i przetwarzaniem surowców naturalnych. Spółka realizuje projekt budowy kopalni odkrywkowej rudy niklu oraz kruszywa wapiennego na wyspie Sulawesi w Indonezji. Od listopada 2013 roku akcje spółki są notowane na NewConnect.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz