Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Próchnik przydzielił obligacje

0
Podziel się:

Spółka sprzedała 5 068 obligacji serii B o wartości 5,068 mln zł o oprocentowaniu 8 proc. rocznie.

Próchnik przydzielił obligacje
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Próchnik dokonał przydziału 5 068 sztuk zabezpieczonych, zwykłych, obligacji serii B na okaziciela, o wartości nominalnej 1 000,00 zł każda, o łącznej wartości nominalnej 5 068 000,00, podała spółka.

"Środki z emisji obligacji zostaną w całości przeznaczone na finansowanie kapitału obrotowego, w tym w pierwszej kolejności zakupu rozszerzonej kolekcji jesienno-zimowej do sieci sklepów" - czytamy w komunikacie.

Obligacje zostały wyemitowane na podstawie uchwały z dnia 7 lipca 2015 r. w sprawie emisji obligacji zwykłych na okaziciela serii zabezpieczonych oraz określenia warunków emisji. Obligacje zostały przydzielone łącznie 26 podmiotom (25 osób fizycznych oraz 1 osoba prawna).

Oprocentowanie obligacji wynosi 8 proc. w skali roku, które to odsetki płatne co trzy miesiące na ostatni dzień każdego okresu odsetkowego. Obligacje są obligacjami 12-miesięcznymi, wykup obligacji nastąpi w terminie 12 miesięcy od dnia przydziału obligacji.

Notowania tygodniowe akcji Próchnik

"Emitent ma prawo do żądania wcześniejszego wykupu części albo całości obligacji w dowolnym terminie przypadającym nie wcześniej niż po upływie 3 (trzech) miesięcy od dnia przydziału ("Opcja Call")" - czytamy także.

Oferującym oraz wyłącznym koordynatorem emisji Obligacji jest Vestor Dom Maklerski.

Próchnik S.A. jest spółką handlową z branży odzieżowej, zlecającą produkcję projektowanych przez siebie kolekcji firmom zewnętrznym. Specjalizuje się w produkcji odzieży męskiej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)