Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Producent elewatorów zbożowych chce zwiększyć eksport

0
Podziel się

Spółka Feerum opublikowała wyniki finansowe po pierwszym półroczu 2015 roku.

Daniel Janusz, prezes Feerum
Daniel Janusz, prezes Feerum (feerum.pl)
bDKvBxSJ

Feerum zamierza rozwijać działalność na rynkach zagranicznych, zarówno tych, na których jest obecne, jak i nowych. Wśród najciekawszych dla Feerum kierunków ekspansji są Niemcy, Francja i Rumunia, a także rynki wschodnie.

"Spółka zamierza aktywnie rozwijać nowe rynki zbytu oferujące, w ocenie zarządu, atrakcyjne perspektywy wzrostu ze względu na potencjał rozwoju branży rolnej oraz przetwórstwa produkcji rolnej, a w szczególności odnotowujące potrzeby związane z ich modernizacją i unowocześnieniem" - czytamy w sprawozdaniu zarządu z działalności w pierwszym półroczu 2015 roku.

Wśród najciekawszych dla Feerum rynków wymieniono: Niemcy, Francję i Rumunię, a także rynki wschodnie (Ukraina, Kazachstan, Białoruś, Litwa) o tradycyjnie dużym udziale sektora rolnego w strukturze PKB oraz stosunkowo niskim udziale jego umaszynowienia.

bDKvBxSL

"Centralne położenie regionu Dolnego Śląska w Europie oraz rozwinięta sieć infrastruktury drogowej umożliwia także łatwy dostęp do potencjalnych klientów na terenie Czech oraz krajów Beneluksu. Rynki te nie stanowią strategicznego kierunku rozwoju, jednakże spółka zamierza analizować możliwości zaopatrywania tamtejszych rozwiązań służących magazynowaniu i suszeniu produktów roślinnych, w szczególności dzięki zdolności do zaoferowania nowoczesnych rozwiązań po atrakcyjnej cenie" - czytamy dalej.

Spółka obecna jest już w Niemczech, na Białorusi, Ukrainie, Litwie i w Rumunii. W pierwszym półroczu wartość sprzedaży eksportowej wyniosła 3,39 mln zł wobec 36,65 mln zł uzyskanych ze sprzedaży na rynku krajowym.

Według opublikowanych dziś wyników firma miała 4,18 mln zł zysku netto w pierwszej połowie 2015 roku wobec 3,01 mln zł zysku rok wcześniej. W ostatnich miesiącach inwestorzy wyprzedawali akcje spółki, co zmniejszyło ich wartość o mniej więcej jedną czwartą w ciągu trzech miesięcy.

Kurs akcji Ferrum w ciągu ostatnich trzech miesięcy

bDKvBxSR

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w maju 2013 roku.

bDKvBxTm
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)