Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Producent gier szuka pieniędzy na rozwoj w Chinach

0
Podziel się:

Spółka Bloober Team chce pozyskać 2,5 mln euro.

Producent gier szuka pieniędzy na rozwoj w Chinach
(Emily2k/Dreamstime)

W związku z planami rozwoju w Chinach zarząd firmy Bloober Team zwrócił się do akcjonariuszy o wyrażenie zgody na emisję nowych akcji serii D, z wyłączeniem prawa poboru.

_ Skokowo rosnący chiński rynek gier otwiera szereg nowych możliwości, zwłaszcza że jesteśmy przez chińskich partnerów wysoko oceniani. Już teraz nasza współpraca z tamtym rynkiem układa się obiecująco i przynosi pierwsze efekty. Intensyfikacja działań wymaga jednak naszej stałej obecności w Chinach. Spodziewam się, że jeszcze w tym kwartale będziemy mogli pochwalić się nową inicjatywą _ - poinformował Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Spółka jest obecna w Chinach od ubiegłego roku. Specjalna wersja gry _ Brawl _ została wybrana przez koncern Sony jako jeden z kilkunastu tytułów promowanych w tzw. oknie lunchowym (w ciągu pierwszych trzech miesięcy od debiutu) podczas premiery w Chinach konsoli PlayStation 4. Spółka tworzy również dla Sony osobną wersję tego tytułu przeznaczoną na konsolę PlayStation Vita oraz wyprodukowała specjalną edycję gry na chińską konsolę Tron.

Mając na uwadze dobre perspektywy sprzedaży swoich produkcji na tamtejszym rynku oraz intensyfikację współpracy z chińskimi podmiotami w ostatnich tygodniach, spółka podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do otworzenia oddziału w Hong Kongu, który ma stać się centrum działań związanych z rynkiem chińskim i całym regionem Azji.

Maksymalna wartość emisji będzie wynosiła równowartość 2,5 mln euro.

_ (...) środki z emisji wspomogą zakończenie, a zwłaszcza odpowiedni marketing nowych tytułów i promocję firmy w Chinach _ - informuje prezes.

W lutym do sprzedaży trafi _ Brawl _. Kolejne tytuły, których premiery planowane są na ten rok, to _ Scopophobia _ i _ Medium _. Dotychczas na produkcję wszystkich trzech tytułów Bloober Team wydał łącznie ponad 10 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)