Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PROFIT system: Liczba aktywnych franczyz przekroczyła 1100 i stabilnie rośnie

0
Podziel się
PROFIT system: Liczba aktywnych franczyz przekroczyła 1100 i stabilnie rośnie
bEgrfAPp

Warszawa, 19.11.2015 (ISBnews/ ISBhandel) - Liczba aktywnych franczyz w naszym kraju przekroczyła poziom 1100, co świadczy o dość wolnym, ale systematycznym i stabilnym wzroście na rynku, wynika z "Raportu o franczyzie w Polsce 2015", sporządzonego przez portal Franchising.pl oraz PROFIT system.

"Im dłużej dany podmiot działa na rynku, tym atrakcyjniejszy i skuteczniejszy jest model biznesowy ofertowany partnerom. Z drugiej strony, inicjatywy bez chwytliwego pomysłu lub dobrego zaplecza organizacyjnego w sposób naturalny kończą żywot, zanim uzyskają odpowiednią skalę, np. w 2014 roku 63 podmioty franczyzowe zakończyły działalność (przy 143 nowych projektach). Franczyzy z długą tradycją i gwarancją silnego wsparcia dla nowych partnerów są więc szczególnie atrakcyjną opcją dla dynamicznych i przedsiębiorczych osób, które będą umiały wykorzystać ten potencjał" - czytamy w raporcie.

Wśród systemów franczyzowych największe branże stanowią apteki, gastronomia oraz sklepy firmowe. Atrakcyjną ofertę dają też i inne sfery biznesu, np. edukacja, która stanowi szansę dla osób posiadających kompetencje językowe lub związek z podmiotami, działającymi w tym sektorze, np. przedszkolami lub szkołami niepublicznymi.

bEgrfAPS
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)