Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Program naprawczy BOŚ banku. KNF ma zastrzeżenia

0
Podziel się:

KNF oczekuje, że bank przekaże wymagane dokumenty w najkrótszym możliwym terminie, nie później niż w ciągu 30 dni od daty otrzymania pisma.

Program naprawczy BOŚ banku. KNF ma zastrzeżenia
(Wikimedia/Fermina CC SA-3.0)

Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Bankowi Ochrony Środowiska weryfikację, uzupełnienie i przedstawienie dodatkowych wyjaśnień do otrzymanego "Programu postępowania naprawczego".

"Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie niniejszym informuje, że w dniu 23 maja 2016 r. otrzymał pismo Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące programu przedłożonego przez bank w KNF w dniu 30 marca 2016 roku, w którym KNF zaleciła weryfikację, uzupełnienie i przedstawienie dodatkowych wyjaśnień do programu" - czytamy w komunikacie.

KNF oczekuje, że bank przekaże wymagane dokumenty w najkrótszym możliwym terminie, nie później niż w ciągu 30 dni od daty otrzymania pisma, podano także.

Na początku maja bank informował, że prowadzi program restrukturyzacyjny, którego celem jest obniżenie kosztów i wzrost przychodów. W ocenie prezesa Stanisława Kluzy, wyraźna poprawa nastąpi już od 2017 roku, a docelowo wyznacznikiem tego będzie zwrot z kapitału przekraczający poziom 7 proc.

- BOŚ realizuje przyjętą strategię, wdrażamy nowe pomysły wspierające rozwój banku. Równolegle prowadzimy już działania zmniejszające koszty, zarówno osobowe, jak i rzeczowe" - powiedział Kluza.

Według prezesa, znaczącą część działań obniżających koszty, bank chce zakończyć jeszcze w tym roku. Choć optymalizacja, np. kosztów kadrowo-płacowych może okazać się jednorazowo kosztowna, to jednak w dłuższym okresie korzyści będą wyraźne.

- Znaczącą część restrukturyzacji chcielibyśmy zamknąć w 2016 roku, aby rok 2017 rozpocząć z nową strukturą kosztową i pozytywnymi efektami przewartościowania priorytetów. Celem banku, określonym również w ramowej strategii rozwoju BOŚ na lata 2016-2020 jest uzyskiwanie stopy zwrotu z kapitału na poziomie przekraczającym 7 proc. - zaznaczył Kluza.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)