Notowania

energetyka
07.11.2017 12:23

Prospekt Columbus Energy wz. z przejściem na GPW z NC trafił do KNF

Podziel się
Dodaj komentarz

Prospekt Columbus Energy w związku z przejściem na GPW z NewConnect z emisją akcji trafił do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała spółka.

"Przeniesienie notowań na rynek regulowany GPW to nasz absolutny priorytet. Jest to jedna z rzeczy, która jest kluczowa, abyśmy wizerunek i wiarygodność mogli budować na solidnym fundamencie. Mamy nadzieję, że dzięki zmianie rynku notowań zainteresowanie naszą spółką na rynku kapitałowym przeniesie się na inny, dużo wyższy poziom. Planujemy podczas przeniesienia przeprowadzenie IPO, jednak jego finalna wysokość zostanie ustalona po przeprowadzeniu badania popytu" - powiedział prezes Dawid Zieliński, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że złożony przez nią w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego spółki został sporządzony w związku z ofertą publiczną dopuszczenia papierów wartościowych - akcji zwykłych na okaziciela serii A, B, C, D, E, F, G oraz praw do akcji zwykłych na okaziciela serii G do obrotu na rynku regulowanym GPW. Przedmiotowy wniosek został złożony wraz z wymaganymi załącznikami, m.in. z prospektem emisyjnym. Columbus Energy zamierza przeprowadzić ofertę publiczną w ramach emisji akcji serii G oraz zmienić rynek notowań na rynek regulowany GPW, podano także.

Columbus Energy zakończył pierwsze półrocze 2017 r. zyskiem netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 2,8 mln zł przy skonsolidowanych przychodach netto ze sprzedaży sięgających 15,4 mln zł.

"Spółka konsekwentnie umacnia swoją pozycję lidera na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce oraz zwiększa sprzedaż zarówno w ramach programu abonamentowego, jak i finansowanych za gotówkę, a także stale rozbudowuje swoją ofertę dla klientów" - czytamy także.

Columbus Energy jest liderem w obszarze pozyskiwania energii ze słońca. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od marca 2016 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz