Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prospekt emisyjny Pekabex zatwierdzony. Nowa emisja akcji

0
Podziel się:
Prospekt emisyjny Pekabex zatwierdzony. Nowa emisja akcji
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Pekabex, sporządzony w związku z planowaną publiczną ofertą akcji oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

"Planowana oferta będzie obejmować zarówno akcje nowej emisji, jak i sprzedaż części istniejących akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Szczegóły oferty zostaną zaprezentowane w dniu publikacji prospektu emisyjnego" - czytamy w komunikacie.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego pełni w procesie funkcję oferującego, globalnego koordynatora i prowadzącego księgę popytu, natomiast Dom Inwestycyjny Investors pełni rolę krajowego współmenadżera oferty.

W 2014 r. przychody grupy Pekabex wyniosły ponad 328 mln zł, wynik EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) sięgnął niemal 24 mln zł, a zysk netto prawie 16 mln zł.

Większościowym akcjonariuszem spółki jest Maciej Grabski, który pośrednio kontroluje ponad 64 proc. akcji. Wśród pozostałych akcjonariuszy są m.in. menedżerowie Grupy Pekabex.

Grupa Pekabex jest wiodącym polskim producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa, m.in. do budowy hal produkcyjnych i magazynowych, budynków biurowych, galerii handlowych, dworców, parkingów, mostów i wiaduktów, tuneli, a także w budownictwie mieszkaniowym. Pod względem mocy produkcyjnych oraz osiąganych przychodów, Grupa Pekabex jest liderem na krajowym rynku. Produkty grupy sprzedawane są głównie w Polsce, a także w Skandynawii i Niemczech. W Niemczech grupa prowadzi ponadto działalność usługową.

Grupa Pekabex systematycznie zwiększa moce produkcyjne, zarówno poprzez rozbudowę i modernizację posiadanych zakładów, jak i przejęcia. Obecnie posiada trzy fabryki zlokalizowane w Poznaniu, Bielsku-Białej i Gdańsku.

Poza działalnością produkcyjną, jako jeden z nielicznych podmiotów w branży, grupa Pekabex oferuje także usługi związane z kompleksową realizacją kontraktu m.in. doradztwem technicznym, projektowaniem i montażem elementów prefabrykowanych. Grupa oferuje klientom szeroki zakres usług uzupełniających, łącznie z oddaniem obiektów "pod klucz".

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)