Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Przedziwna konferencja Elona Muska. "Te pytania są tak nudne, że mnie zabijają"

23
Podziel się:

Prezes Tesli przedstawił w środę wyniki za pierwszy kwartał. I choć firma jest coraz bardziej pod kreską, to nie największa w historii strata przestraszyła giełdę. Zrobiła to dziwna odpowiedź Muska na temat przyszłości firmy.

Elon Musk znany jest z nietypowych wypowiedzi i wpisów na portalach społecznościowych. Tym razem posunął się jednak za daleko.
Elon Musk znany jest z nietypowych wypowiedzi i wpisów na portalach społecznościowych. Tym razem posunął się jednak za daleko. (Mateo-MPA-Splash/EAST NEWS)

Tesla zanotowała w pierwszym kwartale 2018 roku stratę rzędu 784 mln dol. - największą w swojej historii, jeśli chodzi o wyniki kwartalne. Przychody wzrosły natomiast o 19 proc. Giełda zareagowała na to spokojnie, bo Elon Musk zapewnia, że wkrótce jego firma wyjdzie nad kreskę, głównie dzięki rozkręceniu produkcji Modelu 3.

Jednak dziwna odpowiedź Muska na pytania o szczegóły zamówień na ten model i innych kwestii finansowych wywołała natychmiastową reakcję inwestorów. - Te pytania są tak nudne, że mnie zabijają - ucinał pytania analityków prezes Tesli. Przy innych okazjach zdarzyło mu się też ocenić pytania jako "głupie" i "nie cool".

Zobacz także: Zobacz też: Najważniejsze momenty lotu Falcon, które musisz zobaczyć

Po takiej autoprezentacji na reakcję giełdy nie trzeba było dużo czekać. I to właśnie przez nią, a nie przez rosnącą stratę, akcje firmy poleciały w dół o pięć procent. Tym samym firma straciła dwa miliardy dolarów - podaje Reuters.

- To najdziwniejsze odpowiedzi, jakie słyszałem w swojej 20-letniej karierze - podsumował występ Muska analityk Morgana Stanleya Adam Jonas, poproszony o komentarz przez CNBC.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
cze
6 lat temu
"akcje firmy poleciały w dół o pięć procent. Tym samym firma straciła dwa miliardy dolarów" Bzdury. Firma nic nie straciła, jej stan posiadania się nie zmienił wskutek ruchu cen akcji. Ponadto spółka akcyjna nie może posiadać własnych akcji, a przenoszenie kursu dnia części akcji na wszystkie jest elementarnym błędem!
Marko
6 lat temu
Facet wie co robi i w tylku ma cala banksterke z wall street
Inny Polak
6 lat temu
Facet wysyła w kosmos największą rakietę świata, ma w planach zasiedlenie Marsa, ale dla Polaków jest nikim. Garstka ludzi którym przewodzi dokonała większych rzeczy niż cała Polska w tej dziedzinie przez ostatnie 70 lat.
cze
6 lat temu
[QUOTE] akcje firmy poleciały w dół o pięć procent. Tym samym firma straciła dwa miliardy dolarów [/QUOTE] forma nic nie straciła, nawet spekulanci nie, bo tych pieniędzy nigdy nie było!
Anarchol'68
6 lat temu
Zachowanie Muska pięknie pokazuje, jaką bańką spekulacyjną są jego przedsięwzięcia...
...
Następna strona