Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przedziwna konferencja Elona Muska. "Te pytania są tak nudne, że mnie zabijają"

23
Podziel się

Prezes Tesli przedstawił w środę wyniki za pierwszy kwartał. I choć firma jest coraz bardziej pod kreską, to nie największa w historii strata przestraszyła giełdę. Zrobiła to dziwna odpowiedź Muska na temat przyszłości firmy.

Elon Musk znany jest z nietypowych wypowiedzi i wpisów na portalach społecznościowych. Tym razem posunął się jednak za daleko.
Elon Musk znany jest z nietypowych wypowiedzi i wpisów na portalach społecznościowych. Tym razem posunął się jednak za daleko. (Mateo-MPA-Splash/EAST NEWS)
bDACLEgl

Tesla zanotowała w pierwszym kwartale 2018 roku stratę rzędu 784 mln dol. - największą w swojej historii, jeśli chodzi o wyniki kwartalne. Przychody wzrosły natomiast o 19 proc. Giełda zareagowała na to spokojnie, bo Elon Musk zapewnia, że wkrótce jego firma wyjdzie nad kreskę, głównie dzięki rozkręceniu produkcji Modelu 3.

Jednak dziwna odpowiedź Muska na pytania o szczegóły zamówień na ten model i innych kwestii finansowych wywołała natychmiastową reakcję inwestorów. - Te pytania są tak nudne, że mnie zabijają - ucinał pytania analityków prezes Tesli. Przy innych okazjach zdarzyło mu się też ocenić pytania jako "głupie" i "nie cool".

Zobacz także: Zobacz też: Najważniejsze momenty lotu Falcon, które musisz zobaczyć
bDACLEgn

Po takiej autoprezentacji na reakcję giełdy nie trzeba było dużo czekać. I to właśnie przez nią, a nie przez rosnącą stratę, akcje firmy poleciały w dół o pięć procent. Tym samym firma straciła dwa miliardy dolarów - podaje Reuters.

- To najdziwniejsze odpowiedzi, jakie słyszałem w swojej 20-letniej karierze - podsumował występ Muska analityk Morgana Stanleya Adam Jonas, poproszony o komentarz przez CNBC.

bDACLEgO
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(23)
RPawłowski
3 lata temu
"Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?" - to słynny tekst z komedii Barei. PO występie to KLAUNA mam taki komentarz: "Przepuściłem waszą (inwestorów) kasę i co mi zrobicie?"
Łukasz
3 lata temu
Dokładnie to są nudne pytania , a to nie są analitycy giedowi a wyłącznie spekulacji i lobbyści giełdowi
analytyk
3 lata temu
[QUOTE] Te pytania są tak nudne, że mnie zabijają - ucinał pytania analityków prezes Tesli. [/QUOTE] Ściemnia i ukrywa prawdziwe oblicze, bo obrywa po kieszeni, mamona odpływa szerokim strumieniem.
bDACLEgP
analityk
3 lata temu
Ten człowiek to typowy PR-owiec. W samochodach elektrycznych puki co przełomu nie ma. Koncern GM ma prototyp akumulatora ok. 30% tańszy od obecnych oraz innej konstrukcji i to może być jakiś przełom. Ale wdrożenie go do produkcji będzie za kilka lat. Zatem Elon Musk opowiada farmazony by szukać jeleni na zakup jego akcji. Pustym gadaniem niczego rewelacyjnego się nie wymyśli, ponieważ do sukcesu technologicznego są potrzebne duże pieniądze, potencjał intelektualny i czas.
Poczekamy, zo...
3 lata temu
tego naciągacza padnie jak domek z kart, a on sam trafi za kraty.
...
Następna strona