Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przedziwna konferencja Elona Muska. "Te pytania są tak nudne, że mnie zabijają"

Prezes Tesli przedstawił w środę wyniki za pierwszy kwartał. I choć firma jest coraz bardziej pod kreską, to nie największa w historii strata przestraszyła giełdę. Zrobiła to dziwna odpowiedź Muska na temat przyszłości firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateo-MPA-Splash/EAST NEWS)
Elon Musk znany jest z nietypowych wypowiedzi i wpisów na portalach społecznościowych. Tym razem posunął się jednak za daleko.

Tesla zanotowała w pierwszym kwartale 2018 roku stratę rzędu 784 mln dol. - największą w swojej historii, jeśli chodzi o wyniki kwartalne. Przychody wzrosły natomiast o 19 proc. Giełda zareagowała na to spokojnie, bo Elon Musk zapewnia, że wkrótce jego firma wyjdzie nad kreskę, głównie dzięki rozkręceniu produkcji Modelu 3.

Jednak dziwna odpowiedź Muska na pytania o szczegóły zamówień na ten model i innych kwestii finansowych wywołała natychmiastową reakcję inwestorów. - Te pytania są tak nudne, że mnie zabijają - ucinał pytania analityków prezes Tesli. Przy innych okazjach zdarzyło mu się też ocenić pytania jako "głupie" i "nie cool".

Zobacz też: Najważniejsze momenty lotu Falcon, które musisz zobaczyć

Po takiej autoprezentacji na reakcję giełdy nie trzeba było dużo czekać. I to właśnie przez nią, a nie przez rosnącą stratę, akcje firmy poleciały w dół o pięć procent. Tym samym firma straciła dwa miliardy dolarów - podaje Reuters.

- To najdziwniejsze odpowiedzi, jakie słyszałem w swojej 20-letniej karierze - podsumował występ Muska analityk Morgana Stanleya Adam Jonas, poproszony o komentarz przez CNBC.

Tagi: elon musk, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-05-2018

maczo1A co on takiego zmienia ? Jaki swiat zmienia?Samochody elektryczne istnieja od ponad 100lat!!!!! Wlasciwie pierwsze samochody to byly wlasnie … Czytaj całość

03-05-2018

TeslafanTo normalna reakcja wizjonera na pytania typu, „jakie jest Pana ulubione miasto?”. Zamiast mu kibicować, tylko patrzą jak podłożyć nogę. Musk zmienia … Czytaj całość

03-05-2018

Poczekamy, zobaczymy jak dęte "imperium"tego naciągacza padnie jak domek z kart, a on sam trafi za kraty.

Rozwiń komentarze (23)