Notowania

lwb
29.09.2015 13:34

Przejęcie Bogdanki przez Eneę. Cena za akcje godziwa

Zarząd Bogdanki uznał wezwanie na akcje spółki ogłoszone przez Eneę za zgodne z interesem kopalni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.)
Zbigniew Stopa, prezes Bogdanki

Eksperci rynkowi mieli wątpliwości co do ceny, jednak w oświadczeniu możemy przeczytać, że "cena oferowana przez wzywającego jest godziwa".

Enea w wezwaniu zaznaczyła, że zamierza rozwijać dotychczasową działalność Bogdanki i nie planuje zmieniać zasadniczego profilu jej działania. Nie wyklucza przy tym przejęcia 100 proc. akcji w zależności od sytuacji rynkowej i możliwości finansowych.

Zarząd Bogdanki w komunikacie podkreślił znaczącą pozycję wzywającego na polskim rynku energetycznym i udaną dotychczasową współpracę z Eneą. Uzasadniając zgodność przejęcia z interesem spółki, wskazano również na znaczące efekty synergii.

Do analizy ceny akcji w wezwaniu wynajęta została firma doradcza KPMG. "W wyniku przeprowadzonych analiz stwierdzono, że cena zaproponowana przez Eneę spełnia warunki art. 79 Ustawy o ofercie publicznej i zawiera się w przedziale oszacowanym przez KPMG jako wartość godziwa akcji" - czytamy w komunikacie.

Enea ogłosiła 14 września wezwanie na prawie 22 mln akcji Lubelskiego Węgla Bogdanka. Chce za nie zapłacić po 67,39 zł za sztukę. Pakiet akcji stanowi 64,57 proc. wszystkich udziałów. Zapisy na akcje będą trwały od 2 do 16 października.

Tegoroczne notowania akcji Bogdanki na giełdzie w Warszawie

LW Bogdanka to spółka notowana na GPW i wchodząca w skład indeksu największych spółek WIG20. Miała na koniec 2014 r. 16,6 proc. udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 24,9 proc. w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej.

Tagi: lwb, ena, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz