Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przychody mBanku mogą sięgnąć nawet 4 miliardów

0
Podziel się:

Prezes odniósł się do ambitnych planów emisji listów zastawnych.

Przychody mBanku mogą sięgnąć nawet 4 miliardów
(BRE Bank)
bEUvybaZ

mBank ocenia, że jest na dobrej drodze, by jego przychody w 2014 roku wyniosły 4 mld zł. Bank podtrzymuje zamiar emisji listów zastawnych w 2014 r. o łącznej wartości 1 mld zł - poinformował Cezary Stypułkowski (na zdjęciu), prezes banku.

_ - Jesteśmy na dobrej drodze, by bank wypracował w tym roku 4 mld zł przychodów _ – powiedział Stypułkowski.

W III kwartale 2014 roku przychody banku wyniosły 1,02 mld zł, w II kwartale także 1,02 mld zł, a w I kwartale 2014 roku 956,6 mln zł.

bEUvybbb

Prezes poinformował, że plan uplasowania w 2014 roku listów zastawnych o wartości 1 mld zł jest niezagrożony.

_ - W tym roku obiecane 1 mld zł emitowanych w listach zastawnych wydaje się być niezagrożone _ - powiedział Stypułkowski. - _ Zakładam, że emisje w przyszłym roku nie powinny być niższe niż w tym _ - dodał.

_ - To rynek, który się dopiero rodzi. Pierwsze emisje pokazały, że popyt był większy niż się spodziewaliśmy. W długim okresie liczymy, że popyt musi przyjść z zagranicy (...). To trudny proces, gdzie jesteśmy prekursorami _ - powiedział Stypułkowski.

Od początku 2014 roku Bank Hipoteczny wyemitował listy zastawne o wartości 710,7 mln zł. Bank informował wcześniej, że przeniósł już część swojego portfela kredytów do mBanku Hipotecznego.

bEUvybbh

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEUvybbC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)